24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W centrum Olsztyna powstanie ogromny biurowiec i hotel. Wycięto już drzewa pod budowę Centaurusa

GalerieW centrum Olsztyna powstanie ogromny biurowiec i hotel. Wycięto już drzewa pod...

Z terenu na rogu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego zniknęły drzewa i krzewy. Zieleń wycięto pod budowę zapowiadanego kompleksu Centaurus, w którym mieścić się będą m.in. powierzchnie biurowe, usługowe i mieszkalne. 

reklama

W centrum Olsztyna powstanie ogromny biurowiec i hotel. Wycięto już drzewa pod budowę Centaurusa hotel Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Wycinka drzew odbyła się za zgodą wydziału ochrony środowiska, pod warunkiem, że inwestor, gdańska firma Eurostyl, dokona odpowiednich nasadzeń zastępczych. Na ich miejscu ma się pojawić jedna z największych i najwyższych – ponad 50 m – inwestycji w stolicy Warmii. Mimo że sprawa powstania kompleksu jest aktualna od kilku lat, nadal nie wiadomo, kiedy rozpoczną się tam prace budowlane.

reklama

Jak podaje inwestor, Centaurus ma się składać z 4 budynków o wysokim standardzie, z których dwa osiągną wysokość 18 i 17 kondygnacji. Większość powierzchni zajmą tam biura – łącznie około 15 000 mkw. Nie zabraknie również czterogwiazdkowego hotelu z restauracją oraz zapleczem konferencyjnym, części mieszkaniowej i lokali usługowych na niższych piętrach, m.in. kręgielni czy centrum odnowy biologicznej.

wyciete drzewa centaurus (1)wyciete drzewa centaurus (2)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Patrycja
5 marca 2015 15:51

Miasto ogród ? Przecież od dawna wiadomo, że W domach z betonu Nie ma wolnej miłości. Biedronka już wynajęła powierzchnie na parterze ?

pol
1 marca 2015 09:56

a można tam było zrobić piękny zakątek zieleni z ławeczkami

Popularne
Ogłoszenia