fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Bonaparte umarł z nudów? Pocztówki kapitana z podróży

OlsztynBonaparte umarł z nudów? Pocztówki kapitana z podróży

Obojętnie jak by to zabrzmiało, o ósmej rano weszliśmy na Helenę – napisał na swoim fanpage’u kapitan Tomasz Cichocki, relacjonując swój kolejny rejs. Na trasie olsztyńskiego żeglarza jest m.in. Wyspa Świętej Heleny.

reklama

Spragnieni wrażeń ruszyliśmy na zwiedzanie. Święta Helena, bo o tej wyspie mowa, nie zmieniła się zbytnio od czasów Napoleona. Pobyt tu dziś to nadal moim zdaniem zesłanie. Niecałe 170 kilometrów kwadratowych, nieco ponad 4 tysiące mieszkańców. Brak lotniska, jeden statek dostawczy w tygodniu i telefony komórkowe tylko z nazwy. Działają bowiem jedynie na najwyższych szczytach. I to od niedawna. Do kontynentu 3000 kilometrów. Jeśli chodzi o szkolnictwo to jedyną tu szkołą jest moim zdaniem szkoła przetrwania. W sklepach jedynie podstawowe produkty. Nic dziwnego, że wielki Bonaparte wyzionął tu ducha. Jak na mój gust z nudów – relacjonuje Tomasz Cichocki.

Jednak jak podkreśla żeglarz, nie można odmówić wyspie urody: – To niezwykle malownicze miejsce. Cudowne widoki i wspaniały ocean. Jak wygląda Wyspa Świętej Heleny okiem kapitana Cichockiego? Zobaczcie sami.

reklama
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.
Fot. Facebook/KapitanTomaszCichocki.

O rejsie kapitana Cichockiego pisaliśmy TUTAJ.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji