16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Co obejmują ubezpieczenia żeglarskie i kiedy warto je wykupić?

Materiał partneraCo obejmują ubezpieczenia żeglarskie i kiedy warto je wykupić?

Wyjazd na żagle to coraz popularniejsza forma aktywności i spędzania swojego czasu. Aktywny wypoczynek na morzu połączony ze zwiedzaniem portów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są spragnione wrażeń. Dodatkowo taka forma wypoczynku jest coraz łatwiej dostępna pod względem finansowym. Wybierając się na wyjazd warto jednak wcześniej zaopatrzyć się w ubezpieczenie żeglarskie. Dobrze wybrana polisa zapewnia kompleksową ochronę podczas żeglowania i chroni przed wieloma nieprzyjemnościami. Warto zatem dokładnie poznać warunki ubezpieczeń i dowiedzieć się kiedy jest absolutnie niezbędne.

reklama

Czego dotyczą ubezpieczenia żeglarskie

Dokładny zakres ochrony gwarantowany przez ubezpieczenie jest zależny od konkretnego rodzaju polisy. Najczęściej jednak te mogą gwarantować:

  • Ubezpieczenie czarteru – dotyczy przede wszystkim ubezpieczenia wynajmowanej łodzi. Ubezpieczenie obejmuje wszelkie uszkodzenia, które mogą pojawić się w trakcie rejsu, a także bardzo często zabezpiecza wpłaconą kaucję za konkretną jednostkę. Ubezpieczenie kaucji chroni również w sytuacjach, gdy ta zostanie zatrzymana przez wynajmującego. Warto jednak dokładnie sprawdzić umowy ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, co w szczególności podlega ubezpieczeniu.
  • Ubezpieczenie OC – wyjeżdżając na żagle warto także posiadać polisę odpowiedzialności cywilnej skippera. Ten rodzaj ubezpieczenia chroni na wypadek uszkodzenia innych jednostek pływających. Obejmuje nie tylko główną łódź, ale również łodzie pomocnicze i sprzęt do sportów wodnych. Ubezpieczenie skippera zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie rejsu i jest bardzo ciekawym wyborem.
  • Ubezpieczenie turystyczne – przydatne na czas wyjazdu jest także ubezpieczenie skierowane do turystów. Może obejmować koszty leczenia czy ubezpieczenie od kradzieży. Bardzo szeroki zakres polisy sprawia, że jest ona absolutnie niezbędna w podróży i przydaje się w bardzo wielu zróżnicowanych sytuacjach. Jest tym samym jak najbardziej warta zainteresowania.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie żeglarskie

Szeroki zakres polisy sprawia, że ubezpieczenie żeglarskie jest absolutnie niezbędne dla osób, które wyjeżdżają na wakacje. Dobrze wybrana polisa zapewnia większy spokój i ochronę na wypadek wystąpienia wielu zdarzeń losowych. Najlepiej ubezpieczenia żeglarskie kupować w renomowanych firmach, które oferują szeroki wybór ubezpieczeń dla swoich klientów. Najlepsi ubezpieczyciele zawsze są w stanie dostosować polisę do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można od razu otrzymać bardzo rozbudowaną ochronę, która pozwoli w pełni oddać się wypoczynkowi i korzystaniu z atrakcji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia