5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Siedmiu chętnych do budowy drogi do terminala w Szymanach

OlsztynSiedmiu chętnych do budowy drogi do terminala w Szymanach
Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na budowę drogi łączącej DK 57 z terminalem pasażerskim, powstającym w Szymanach pod Szczytnem. Najniższą ofertę złożyła firma Strabag.
Najdroższą ofertę, opiewającą na 6,1 mln złotych złożyła firma NDI S.A. z Sopotu. O zamówienie ubiegała się także Skanska S.A (buduje już terminal), czy Budimex S.A. Jednak najtańszy był Strabag (3,9 mln zł) i to on, jeśli rozstrzygnięcie przetargu nie zostanie zaskarżone do Krajowej Izby Odwoławczej, najprawdopodobniej zrealizuje roboty. Decyzja powinna zapaść w ciągu tygodnia i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace powinny rozpocząć się 1 kwietnia, a zakończyć 30 września.

Droga, która powstanie, ma mieć 7 metrów szerokości i po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Projekt przewiduje także budowę drogi rowerowej i chodnika dla pieszych. Na całej długości zostanie zainstalowanych także 70 latarni.

reklama

W Szymanach trwają prace także w innych częściach portu lotniczego. Jak szacuje spółka samorządowa Warmia i Mazury, która odpowiada  za budowę portu, do końca pierwszego kwartału tego roku ma być zrealizowane 2/3 prac. Sama inwestycja musi być zakończona do końca tego roku, aby nie przepadło unijne dofinansowanie. Koszt budowy portu lotniczego, to 205 mln zł z czego 76 proc. pochodzi z kasy UE.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ela
24 lutego 2015 09:28

normalnie tak podjarana jestem tym lotniskiem, że chyba jak je otworzą to kupie sobie bilet żeby gdzieś polecieć i tego samego dnia wrócić 🙂

Polecane
Ogłoszenia