fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Ponad 60 Polaków z Donbasu z pozwoleniem na stały pobyt

WiadomościPonad 60 Polaków z Donbasu z pozwoleniem na stały pobyt

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W ubiegłym miesiącu Warmia i Mazury stały się tymczasowym domem dla  178 uchodźców z Donbasu. Dziś (4.02) karty stałego pobytu otrzymały kolejne osoby. Łącznie pozwolenie na stały pobyt ma już 62 Polaków, którzy przylecieli z Ukrainy.  

Karty stałego pobytu z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego otrzymało dziś (4.02) 59 osób. Dzięki temu będą mogły legalnie mieszkać i pracować w Polsce, korzystać np. z pomocy społecznej, a także starać się o polskie obywatelstwo. Oprócz dokumentów otrzymują także pomoc rzeczową ze spontanicznych zbiórek, oferty pracy i mieszkania. Podstawowe potrzeby ewakuowanych są na razie zaspokojone, dlatego ks. Piotr Hartkiewicz, dyrektor ośrodka w Rybakach, apeluje, aby przed przekazywaniem kolejnych rzeczy kontaktować się z Caritasem w Olsztynie lub ośrodkiem w Rybakach.

Pomysł wzbudził zaniepokojenie. Uchodźcy z Ukrainy będą musieli pokrywać koszty utrzymania

Bank ofert pracy i mieszkań wciąż prowadzi Departament Obywatelstwa i Repatriacji MSW, tel. (22) 60 139 35; (22) 60 174 33 adres mailowy repatriacja@msw.gov.pl (ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem – aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript).

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze