7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sukces Olsztyńskich Nocy Bluesowych

OlsztynSukces Olsztyńskich Nocy Bluesowych

Ubiegłoroczna edycja Olsztyńskich Nocy Bluesowych znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia Blues Top 2014 w kwartalniku „Twój Blues”.

reklama

Prenumeratorzy pisma, wśród których znajdują się wykonawcy, dziennikarze muzyczni oraz fani tego rodzaju muzyki, tradycyjnie wybierają zwycięzców w 18 kategoriach. Międzynarodowy festiwal organizowany w stolicy Warmii przez Miejski Ośrodek Kultury i przyciągający rokrocznie tłumy fanów bluesa, w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce i został uznany wydarzeniem 2014 roku. Obok niego wyróżniono także imprezy organizowane w Ostrowie Wielkopolskim i Katowicach.

Sukces ONB to jednak nie wszystko – osobowością roku uznano Krzysztofa Rybarczyka, czyli Dr Bluesa, związanego z naszą sceną, a najlepszym zespołem roku Jan Gałach Band, który zaprezentuje się w czasie tegorocznej edycji imprezy.

reklama

Gala finałowa Blues Top 2014 odbędzie się 25 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury, gdzie zostaną wręczone Bluesy-Kalarusy. To już nie pierwsze wyróżnienie dla olsztyńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury w tym plebiscycie – Olsztyńskie Noce Bluesowe znalazły się w zestawieniu miesięcznika „Twój Blues” również w 2003, 2005, 2006 i 2009 roku.

JC

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia