18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Okradł wóz strażacki, gdy gaszono pożar

OstródaOkradł wóz strażacki, gdy gaszono pożar

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 22-letniemu mężczyźnie, który ukradł strażakom aparat ratujący życie, kiedy ci zajęci byli gaszeniem pożaru. Mężczyzna został zatrzymany i podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. 

reklama

W miniony piątek (23.01) kilka minut po godz. 23 policjanci zostali powiadomieni, że podczas akcji gaśniczej prowadzonej w jednym z domów na terenie gminy Małdyty doszło do kradzieży wartej blisko 1 000 zł maski tlenowej z wozu strażackiego. Funkcjonariusze, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia ustalili, że związek z jej zniknięciem może mieć mężczyzna, który podczas akcji przechodził w pobliżu wozu strażackiego. Wczoraj (26.01) 22-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Tłumaczył, że tego feralnego dnia był pijany. Policjanci odzyskali ratujący życie aparat, który wróci do strażaków.

Teraz 22-latek ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Za kradzież grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ayla
27 stycznia 2015 17:31

Nie powinno być “do 5 lat ” tylko 5 lat. A tak,dostanie debil co najwyżej pół roku w zawiasach na 3 lata i będzie się cieszył…

Polecane