5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Jaka pogoda na ferie? Sprawdź prognozę

OlsztynJaka pogoda na ferie? Sprawdź prognozę

Dziś (26.01) rozpoczęły się w województwie warmińsko-mazurskim dwutygodniowe ferie zimowe. Czy pogoda pozwoli szkolnej młodzieży z Olsztyna na białe szaleństwo pod gołym niebem?

reklama

Tegoroczna zima jest, nie tylko dla mieszkańców Warmii i Mazur, bardzo kapryśna. Mimo że styczeń jest statystycznie najzimniejszym miesiącem w roku, w tym roku pogoda nie za bardzo daje nam to odczuć. Z uroków zimy w pełnym tego słowa znaczeniu nie będą też mieli zbyt wielu okazji skorzystać olsztyńscy uczniowie, którzy od 26.01 do 8.02 będą cieszyć się przerwą międzysemestralną.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek (26.01) temperatura w stolicy Warmii będzie się utrzymywać około zera. Wtorkowa temperatura również będzie oscylować koło zera, aby nieznacznie wzrosnąć w ciągu kolejnych dni – w środę i czwartek do 2 st. C. Pod koniec tygodnia będzie się wahać w okolicach od 1 do 0 st. C. Niewielki mróz będzie łapał jedynie nocami.

reklama

Niewielka dodatnia temperatura i przewidywane na ten tydzień słabe opady śniegu – w środę śniegu z deszczem – nie uszczęśliwią miłośników białego szaleństwa, którzy będą raczej zmuszeni skorzystać ze sztucznych lodowisk i wyciągów narciarskich.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia