14 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

18-latek podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym w rękach policji

Strona główna Wiadomości Na sygnale 18-latek podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym w rękach policji
reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Niemiec. Jak się okazało, sprawca pobicia wrócił do Polski z obawy przed konsekwencjami swojego czynu. 

Ostródzcy kryminalni ustalili, że 18-letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany do odbycia kary aresztu za kradzież, może przebywać na terenie Ostródy. W tym samym czasie do policjantów dotarła informacja z Biura Współpracy Międzynarodowej KGP, że mężczyzna ten może być również zamieszany w śmiertelne pobicie, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie Niemiec.

reklama

Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie kwestionował swojego udziału w tym zdarzeniu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że feralnego dnia doszło najpierw do kłótni pomiędzy nim a 54-letnim obywatelem Polski, a później pobicia, w wyniku którego starszy mężczyzna poniósł śmierć.

Funkcjonariusze z Ostródy przy pomocy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili okoliczności zdarzenia, do którego doszło na terenie Niemiec, co pozwoliło na przedstawienie 18-latkowi zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci są w stałym kontakcie z niemiecką prokuraturą i niewykluczone, że młody mężczyzna wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

Na razie sąd zdecydował, że 18-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Możliwe, że w tym przypadku kwalifikacja czynu zostanie zmieniona i nastolatek będzie odpowiadał za zabójstwo.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma