7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Rowerowy garaż stanął w mieście

OlsztynRowerowy garaż stanął w mieście

W Olsztynie pojawiła się pierwsza w mieście rowerownia. Garażem na jednoślady mogą się pochwalić lokatorzy jednego z bloków przy ul. Wojska Polskiego.

reklama

Miasto modernizuje istniejącą w stolicy Warmii infrastrukturę rowerową, a samych rowerzystów w mieście tylko przybywa. Stojaki rowerowe są dobrym rozwiązaniem np. przed sklepami czy urzędami, gdzie rowery zostawiamy jedynie na chwilę lub na kilka godzin. Co mają zrobić miłośnicy jednośladów, którzy nie mieszkają w domu z garażem lub nie mają możliwości targania swojego roweru do piwnicy w bloku lub na korytarz na piętrze?

Tym problemem nie zawracają sobie już głowy mieszkańcy wieżowca przy ul. Wojska Polskiego, którzy mają do dyspozycji swoją rowerownię, czyli garaż dla rowerów. Pomieszczenie dla jednośladów zlokalizowane przy samym bloku to z pewnością duże ułatwienie dla lokatorów. Pozwala zaoszczędzić czas, zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania pojazdów i pozwala uniknąć ewentualnych sąsiedzkich skarg dotyczących pozostawianych na klatkach schodowych rowerów.

reklama

Patrząc na rosnącą liczbę rowerzystów na ulicach stolicy Warmii, nie ma wątpliwości, że jest zapotrzebowanie na tego typu obiekty w przestrzeni miejskiej. Czas pokaże, czy pomysł mieszkańców z bloku przy ul. Wojska Polskiego podchwycą pozostali olsztynianie.

 JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
KOWNA
12 lutego 2015 19:35

TANDETA I ZERO ZABEZPIECZEŃ !!!

mordor
16 stycznia 2015 13:28

jak ukradną to wszystkie ;p

Polecane
Ogłoszenia