18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Kontrowersje wokół konkursu na stanowisko dyrektora BWA

OlsztynKontrowersje wokół konkursu na stanowisko dyrektora BWA

Konkursy zostały wycofane po konsultacjach z Obywatelską Radą Kultury i środowiskiem artystycznym. 

reklama

Olsztyński ratusz ogłosił 19 grudnia otwarte konkursy na stanowiska dyrektorskie w Biurze Wystaw Artystycznych oraz w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.Oferty miały być składane do 23 stycznia. Niespodziewanie jednak konkursy zostały wycofane. O powód zapytaliśmy rzeczniczkę Urzędu Miasta Anetę Szpaderską.

Prezydent Olsztyna uwzględniając opinię stowarzyszeń, towarzystw twórczych Olsztyna oraz Obywatelskiej Rady Kultury przychylił się do oczekiwań przedstawicieli środowisk twórczych i postanowił uelastycznić zakres wymagań w stosunku do osób chcących kandydować na stanowiska dyrektorów BWA, jak i OPiOA. Dlatego w niezbędnych wymaganiach kandydata (kandydatki) na stanowisko dyrektorów BWA i OPiOA zrezygnowano z wymogu 3-letniego stażu pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury. 

reklama

Dlaczego akurat zapis o stażu pracy był najbardziej kontrowersyjny pytamy jednego z członków ORK.

Zapis dotyczący stażu pracy w instytucjach kultury drastycznie ograniczał spektrum kandydatów. W Olsztynie wiele osób pracuje w instytucjach kultury, ale niekoniecznie na stanowiskach kierowniczych – mówi Andrzej Poterała z Olsztyńskiej Rady Kultury.

Nowe ogłoszenie dotyczące konkursów zostanie niezwłocznie opublikowane w prasie lokalnej i krajowej oraz na stronach Urzędu Miasta Olsztyna.

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane