9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dlaczego Galeria Warmińska nie chce sponsorować Stomilu?

WiadomościDlaczego Galeria Warmińska nie chce sponsorować Stomilu?

Początek 2015 roku jest bardzo nieudany dla piłkarzy Stomilu. W piątek stracili głównego sponsora – Galerię Warmińską.

reklama

W piątek (09.01) olsztyńskim środowiskiem piłkarskim wstrząsnęła informacja o wycofaniu się ze sponsorowaniu Stomilu Olsztyn Galerii Warmińskiej. Umowa między pierwszoligowym klubem i spółką Libra Project 2 została podpisana w 2012 roku i miała obowiązywać do roku 2017. W ciągu pięciu lat Stomil miał otrzymać od firmy Dariusza Miłka 10 milionów złotych. Wypowiedzenie zostało złożone podczas spotkania przedstawicieli Galerii Warmińskiej i Stomilu. Oficjalnie powodem ma być brak raportów dotyczących środków przekazywanych przez sponsora.

Panowie nie rozliczyli się z pieniędzy, które otrzymali od nas. Pierwszy zarząd nie przedstawiał nam raportów finansowych. Nowy (wybrany w czerwcu 2014 – red.) też się z tego nie wywiązał. Rozmawialiśmy o tym podczas wczorajszego spotkania jeszcze. Stomil będzie otrzymywał od nas pieniądze jeszcze przez trzy miesiące zgodnie z okresem wypowiedzenia umowy– powiedział Lech Chudy z Libra Project 2.

reklama

Na pytanie dotyczące, czy Galeria Warmińska całkowicie chce wycofać się ze sponsorowania sportu w Olsztynie odpowiedział:

Dobrze nam się współpracuje z klubem siatkarskim. Zobaczymy co będzie dalej.

reklama

Z zarzutami Lecha Chudego nie zgadza się prezes Stomilu Robert Kiłdanowicz.

Wczoraj podczas spotkania nie usłyszeliśmy powodów zakończenia współpracy. Niestety istnieje teoretyczna możliwość, że Stomil nie przystąpi do rundy rewanżowej. Ten klub nie ma po prostu szczęścia – powiedział wybrany w czerwcu prezes olsztyńskiego zespołu pierwszoligowego.

Stomil po udanej rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsce w tabeli I ligi. Część kibiców zaczęła nieśmiale myśleć nawet o walce o powrót do Ekstraklasy.

Prezesa Zarządu OKS Stomil Olsztyn Robert Kiłdanowicz wydał oświadczenie:

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, dotyczącymi rzekomych nieprawidłowości, będących podstawą wypowiedzenia umowy sponsorskiej OKS Stomil Olsztyn przez Sponsora Strategicznego Libra Project 2 Sp. z o.o. w dniu 09.01.2015 roku oświadczamy, że do Klubu nie wpłynął żaden dokument od Sponsora Strategicznego wyrażający powody złożonego wypowiedzenia.

               Z uwagi na powyższe, Klub nie będzie komentował  spekulacji medialnych w tym zakresie z zastrzeżeniem prawa do zajęcia stanowiska w przypadku pojawienia się oficjalnej informacji wydanej przez Sponsora Strategicznego.

KM

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hazudo
13 stycznia 2015 15:19

A wystarczyło złożyć sprawozdanie z wydatków w ciągu miesiąca od ukonstytuowania się nowego zarządu…

egon
11 stycznia 2015 21:43

Najemcy galerii sie burzą i chcą obniżenia czynszów to już na stomil nie ma kasy. Reklama działała do otwarcia galerii. Juz im nie potrzebna? Kibice beda jezdzili do Alfy

Popularne
Ogłoszenia