reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Powiat olsztyński zagra dla WOŚP-u

OlsztynPowiat olsztyński zagra dla WOŚP-u

W nadchodzącą niedzielę (11.01) w powiecie olsztyńskim po raz 23. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a sztaby WOŚP-u powołane zostały w niemal wszystkich jego gminach. Wolontariusze będą zbierać w tym roku środki na dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sprawdźcie, jakie atrakcje […]

W nadchodzącą niedzielę (11.01) w powiecie olsztyńskim po raz 23. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a sztaby WOŚP-u powołane zostały w niemal wszystkich jego gminach.

reklama

Wolontariusze będą zbierać w tym roku środki na dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano w poszczególnych gminach powiatu olsztyńskiego:

DOBRE MIASTO

reklama

Na terenie gminy Dobre Miasto orkiestra zagra w miejscowościach Dobre Miasto, Barcikowo, Głotowo, Cerkiewnik – kwesta będzie prowadzona od godz. 9, a o godz. 17 w dobromiejskim kinie Przyjaźń odbędzie się koncert. W programie: Rozśpiewane Serduszka, Camerton, Pasja, Det Małs, Hop-Hopowe Iskry. Odbędą się również pokaz zumby, tańca nowoczesnego street dance, licytacja i loteria fantowa. Wśród ofiarowanych na licytację przedmiotów są meble, karnety do kosmetyczki, fryzjera i na siłownię. Fantami są m.in. kalendarze, koszulki, torba i koszulka z autografem Krzysztofa Hołowczyca.

GMINA BISKUPIEC

W Biskupcu w godz. 9.30-13.15 będzie przeprowadzona kwesta uliczna na rzecz WOŚP-u. W godz. 15-20 w lokalnym Domu Kultury odbędą się koncerty charytatywne i aukcje. Na godz. 19.30 zaplanowano koncert zespołu Berkut, a na godz. 20 światełko do nieba i fajerwerki.

GMINA OLSZTYNEK

Tu WOŚP potrwa 3 dni:

9 stycznia 2015 (piątek)

– MBP w Olsztynku godz. 16.30 – „Ratuj z sercem w bibliotece”, m.in. nauka pierwszej pomocy przedmedycznej

– sala sportowa ZS-P w Waplewie godz. 17 – „Orkiestrowe granie”, czyli występy, zabawa i aukcja

10 stycznia 2015 (sobota)

– sala sportowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 15 – mecz towarzyski radnych Rady Miejskiej vs. Radni Młodzieżowej Rady Miasta

11 stycznia 2015 (niedziela)

– sala widowiskowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 16 – „Koncert Kolęd”

Finał WOŚP: występy, aukcja gadżetów, występy gości z Kaliningradu (zespół taneczny „Pokonanie”, zespół folklorystyczny „Kalinushka”)

GMINA STAWIGUDA

WOŚP zagra w niedzielę w Stawigudzie, Rusi, Tomaszkowie i Bartągu:

– Stawiguda: hala sportowa Publicznego Gimnazjum przy ul. Leśnej 1, godz. 15 – sklepik WOŚP, licytacje, kiermasz ciast oraz występy gimnazjalistów, grupy tanecznej „Palm Face”, Studia Piosenki z GOK Stawiguda, chór „Legenda”, Ben Kolczyński – koncert muzyki anglo-celtyckiej

– Bartąg: przedszkole przy ul. Nad Łyną 57, godz. 10-15 – kiermasz książek, wypieków oraz licytacja m.in. przetworów domowych, prac przedszkolaków, gadżetów WOŚP

– Ruś: świetlica „Nad Łyną”, godz. 16-19 – sklepik, licytacja, kawiarenka kawowo-ciastowa oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy w Rusi

– Tomaszkowo: świetlica „Dom Warmiński” w Bartągu przy ul. Żurawiej 3, godz. 16 – sklepik niespodzianka, licytacja gadżetów WOŚP, kiermasz wypieków własnych, popis przy keyboardzie, występ dzieci ze świetlicy w Tomaszkowie, godz. 16 – występ chóru KONSONANS, godz. 17 – występ grupy tanecznej „Palm Face”

GMINA DYWITY

Gmina Dywity włącza się do WOŚP pod hasłem „Pozytywnie zakręceni”. Sala widowiskowa GOK w Dywitach w godz. 15-18. W programie m.in. kolędy w wykonaniu Zespołu Wokalnego CANTEMUS, występ przedszkolaków z Dywit, grupa teatralna z Frączek, grupy taneczne GOK, przejażdżki na quadach. Tradycyjnie otwarta będzie też Orkiestrowa Kawiarenka.

GMINA JEZIORANY

Jeziorany zapraszają do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od godz. 13 można oglądać występy dzieci i młodzieży z jeziorańskich szkół, zespołu muzycznego „Malwa” z Domu Pomocy Społecznej oraz koncert zespołu D’Dorsh. O godz. 15 w świetlicy we Frąknowie odbędzie się licytacja przejazdu z kierowcą rajdowym. O godz. 18 – morsy zapraszają do wspólnej kąpieli w jeziorze Ring w Tłokowie.

GMINA BARCZEWO

Barczewo stawia w tym roku na sport. W niedzielę o godz. 14 spod gimnazjum w Barczewie ruszy „Bieg dla WOŚP – wymieniaj kilometry na złotówki”. Od 15 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie:

– Tor CrossFit – radni kontra nauczyciele kontra sportowcy

– pokazy sztuki walki: Krav Maga Classic, KS Egida, Taekwondo, Aikido

– pokaz żonglerki piłką – Michał Kobarynko

– występy artystyczne wokalistów z CKiPG

– stoiska kulinarne

Około godz. 17 odbędzie się aukcja, a o 17.40 – superstracie – mecz „Siatkonogi” – Pisa vs. Gala

GMINA GIETRZWAŁD

Gmina Gietrzwałd zaprasza do Biesala, gdzie w godz. 16-21 orkiestra zagra w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu. W programie występy artystyczne, licytacja przedmiotów artystycznych i zabawa. Dzień wcześniej, 10 stycznia, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd.

JC

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Dywersyfikacja między akcjami a walutami

Dywersyfikacja pozostaje jednym z najbardziej niezawodnych sposobów zarządzania ryzykiem inwestycyjnym.

„Rzuciła etat i zrobiła gabinet w domu”. Takich historii przybywa z miesiąca na miesiąc

Jeszcze niedawno siedziały za biurkiem, pracowały zmianowo albo wracały zmęczone po całym dniu pracy.

Jak przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć swoje inwestycje w niepewnych czasach?

W niepewnych czasach sama dobra kalkulacja kosztów już nie wystarcza.

Sztuczne ognie na wesele – jakie wybrać i kiedy najlepiej ich użyć?

Sztuczne ognie od lat są jedną z najbardziej efektownych atrakcji weselnych.

PZU Sponsorem Głównym Kortowiady: edukacja z pierwszej pomocy i nowy defibrylator na terenie kampusu

Podczas każdej Kortowiady dokładamy wszelkich starań, by zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom.

Jak dobrać włosie szczotki przemysłowej do rodzaju obrabianej powierzchni

Dobór włosia szczotki przemysłowej rzadko jest decyzją wyłącznie techniczną.

Strój kąpielowy typu bandeau – dla kogo jest fason bez ramiączek?

Strój kąpielowy typu bandeau, potocznie nazywany opaską, to jeden z najbardziej stylowych fasonów, który regularnie pojawia się w letnich kolekcjach największych marek.

Wzruszająca akcja! Darczyńcy pomagają samotnym i starszym pacjentom Szpitala Miejskiego w Olsztynie

Pani Bożena Lemierska pomaga pacjentom Szpitala Miejskiego. Do akcji może dołączyć każdy, także Ty.

Koniec wyprzedaży w Salonie Elżbieta już 23 maja. Ogromne rabaty na meble

Wyprzedaż likwidacyjna w salonie Elżbieta przy ul. Pstrowskiego 21 w Olsztynie.

Chcesz mieć zdrowszą glebę i lepsze plony? Weź udział w bezpłatnych warsztatach

Więcej praktyki, mniej teorii na pokazach i warsztatach dla rolników.

Pierścionek zaręczynowy szyty na miarę: Biżuteria, która mówi Waszą historię

W świecie, gdzie masowa produkcja dominuje w niemal każdej dziedzinie życia, coraz więcej par pragnie czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego – czegoś, co będzie odzwierciedlać ich unikalną historię i osobowość.

Pomysły na prezent dla fana Stomilu Olsztyn: Niech serce bije w biało-niebieskich barwach!

Jeśli mieszkasz w Olsztynie, to wiesz doskonale – tutaj nie ma miękkiej gry.
reklama
reklama