8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat olsztyński zagra dla WOŚP-u

OlsztynPowiat olsztyński zagra dla WOŚP-u

W nadchodzącą niedzielę (11.01) w powiecie olsztyńskim po raz 23. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a sztaby WOŚP-u powołane zostały w niemal wszystkich jego gminach.

reklama

Wolontariusze będą zbierać w tym roku środki na dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano w poszczególnych gminach powiatu olsztyńskiego:

DOBRE MIASTO

reklama

Na terenie gminy Dobre Miasto orkiestra zagra w miejscowościach Dobre Miasto, Barcikowo, Głotowo, Cerkiewnik – kwesta będzie prowadzona od godz. 9, a o godz. 17 w dobromiejskim kinie Przyjaźń odbędzie się koncert. W programie: Rozśpiewane Serduszka, Camerton, Pasja, Det Małs, Hop-Hopowe Iskry. Odbędą się również pokaz zumby, tańca nowoczesnego street dance, licytacja i loteria fantowa. Wśród ofiarowanych na licytację przedmiotów są meble, karnety do kosmetyczki, fryzjera i na siłownię. Fantami są m.in. kalendarze, koszulki, torba i koszulka z autografem Krzysztofa Hołowczyca.

GMINA BISKUPIEC

reklama

W Biskupcu w godz. 9.30-13.15 będzie przeprowadzona kwesta uliczna na rzecz WOŚP-u. W godz. 15-20 w lokalnym Domu Kultury odbędą się koncerty charytatywne i aukcje. Na godz. 19.30 zaplanowano koncert zespołu Berkut, a na godz. 20 światełko do nieba i fajerwerki.

GMINA OLSZTYNEK

Tu WOŚP potrwa 3 dni:

9 stycznia 2015 (piątek)

– MBP w Olsztynku godz. 16.30 – „Ratuj z sercem w bibliotece”, m.in. nauka pierwszej pomocy przedmedycznej

– sala sportowa ZS-P w Waplewie godz. 17 – „Orkiestrowe granie”, czyli występy, zabawa i aukcja

10 stycznia 2015 (sobota)

– sala sportowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 15 – mecz towarzyski radnych Rady Miejskiej vs. Radni Młodzieżowej Rady Miasta

11 stycznia 2015 (niedziela)

– sala widowiskowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 16 – „Koncert Kolęd”

Finał WOŚP: występy, aukcja gadżetów, występy gości z Kaliningradu (zespół taneczny „Pokonanie”, zespół folklorystyczny „Kalinushka”)

GMINA STAWIGUDA

WOŚP zagra w niedzielę w Stawigudzie, Rusi, Tomaszkowie i Bartągu:

– Stawiguda: hala sportowa Publicznego Gimnazjum przy ul. Leśnej 1, godz. 15 – sklepik WOŚP, licytacje, kiermasz ciast oraz występy gimnazjalistów, grupy tanecznej „Palm Face”, Studia Piosenki z GOK Stawiguda, chór „Legenda”, Ben Kolczyński – koncert muzyki anglo-celtyckiej

– Bartąg: przedszkole przy ul. Nad Łyną 57, godz. 10-15 – kiermasz książek, wypieków oraz licytacja m.in. przetworów domowych, prac przedszkolaków, gadżetów WOŚP

– Ruś: świetlica „Nad Łyną”, godz. 16-19 – sklepik, licytacja, kawiarenka kawowo-ciastowa oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy w Rusi

– Tomaszkowo: świetlica „Dom Warmiński” w Bartągu przy ul. Żurawiej 3, godz. 16 – sklepik niespodzianka, licytacja gadżetów WOŚP, kiermasz wypieków własnych, popis przy keyboardzie, występ dzieci ze świetlicy w Tomaszkowie, godz. 16 – występ chóru KONSONANS, godz. 17 – występ grupy tanecznej „Palm Face”

GMINA DYWITY

Gmina Dywity włącza się do WOŚP pod hasłem „Pozytywnie zakręceni”. Sala widowiskowa GOK w Dywitach w godz. 15-18. W programie m.in. kolędy w wykonaniu Zespołu Wokalnego CANTEMUS, występ przedszkolaków z Dywit, grupa teatralna z Frączek, grupy taneczne GOK, przejażdżki na quadach. Tradycyjnie otwarta będzie też Orkiestrowa Kawiarenka.

GMINA JEZIORANY

Jeziorany zapraszają do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od godz. 13 można oglądać występy dzieci i młodzieży z jeziorańskich szkół, zespołu muzycznego „Malwa” z Domu Pomocy Społecznej oraz koncert zespołu D’Dorsh. O godz. 15 w świetlicy we Frąknowie odbędzie się licytacja przejazdu z kierowcą rajdowym. O godz. 18 – morsy zapraszają do wspólnej kąpieli w jeziorze Ring w Tłokowie.

GMINA BARCZEWO

Barczewo stawia w tym roku na sport. W niedzielę o godz. 14 spod gimnazjum w Barczewie ruszy „Bieg dla WOŚP – wymieniaj kilometry na złotówki”. Od 15 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie:

– Tor CrossFit – radni kontra nauczyciele kontra sportowcy

– pokazy sztuki walki: Krav Maga Classic, KS Egida, Taekwondo, Aikido

– pokaz żonglerki piłką – Michał Kobarynko

– występy artystyczne wokalistów z CKiPG

– stoiska kulinarne

Około godz. 17 odbędzie się aukcja, a o 17.40 – superstracie – mecz „Siatkonogi” – Pisa vs. Gala

GMINA GIETRZWAŁD

Gmina Gietrzwałd zaprasza do Biesala, gdzie w godz. 16-21 orkiestra zagra w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu. W programie występy artystyczne, licytacja przedmiotów artystycznych i zabawa. Dzień wcześniej, 10 stycznia, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd.

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia