18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Ucieczka, pościg i narkotyki – jest wyrok dla drogowych piratów

WiadomościUcieczka, pościg i narkotyki - jest wyrok dla drogowych piratów

5 000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lat – to kara, jaką elbląski sąd wymierzył 20-letniemu Rafałowi K oraz jego ojcu 37–letniemu Sebastianowi K., którzy w grudniu tego roku uciekali ulicami miasta przed policją. Byli pod wpływem narkotyków. 

reklama

Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2014 r. na ulicach Pasłęka i jego okolic. Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który chciał uniknąć kontroli drogowej i samochodem uciekał przed patrolem. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę zaraz po tym, jak chciał on się zabarykadować w swoim mieszkaniu. Lista wykroczeń Rafała K. była długa, m.in.: jazda pod prąd, bez świateł, a na dodatek kierowca był pod wpływem amfetaminy i ekstazy. W międzyczasie do pościgu włączył się również ojciec Rafała K., 37–letni Sebastian K., który chciał zablokować policyjne auta, próbując umożliwić synowi dalszą ucieczkę. Spowodował kolizję z radiowozem i wpadł do przydrożnego rowu. Tam został siłą wyciągnięty z samochodu, gdyż stawiał opór i nie chciał stosować się do poleceń. Sebastian K. został ukarany m.in. za jazdę pod prąd, za spowodowanie kolizji i za jazdę pod wpływem amfetaminy i ekstazy.

Sąd orzekł wobec Rafała K. i Sebastiana K. trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a za popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia zasądził grzywnę w wysokości po 5 000 zł od każdego z mężczyzn.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
robac
1 stycznia 2015 18:43

Czyli wystarczy mieć kasę, a takie szaleństwa uchodzą na sucho? Super! Do roboty rodacy!

Polecane