1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Z prędkością 135 km/h wyprzedził policyjny patrol. Auto prowadził kursant nauki jazdy, a obok siedział instruktor

OlsztynZ prędkością 135 km/h wyprzedził policyjny patrol. Auto prowadził kursant nauki jazdy,...

Wczoraj na drogach powiatu olsztyńskiego policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Były to kolejne tego typu działania w tym miesiącu, podczas których skontrolowano ponad 200 kierowców. Aż 180 popełniło wykroczenie i dostało mandat.

reklama

Jedna z interwencji dotyczyła auta, które prowadził kursant nauki jazdy. Z prędkością 135 km/h wyprzedził policyjny patrol, a potem okazało się, że w „elce” znajdowało się więcej osób niż to przewidują przepisy, instruktor nie miał ważnego ubezpieczenia OC , a także apteczki.

Po raz kolejny w tym miesiącu policjanci drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Na drogach powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze z ręcznymi miernikami prędkości, w wiedorejestratorach kontrolowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

reklama

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci przeprowadzili 205 kontroli. Aż 186 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 179 z nich kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Podczas działań na drodze nr 16 w Borkach Wielkich policjanci jadący się radiowozem z wideorejestratorem zostali wyprzedzeni przez samochód nauki jazdy poruszający się ze znaczną prędkością. Natychmiast włączyli pomiar, okazało się że auto pędziło z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie przepisy ograniczają ją do 90 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli i okazało się, że oprócz lekkomyślnego zachowania kursanta, który jechał pod opieką instruktora, w „elce” znajdowało się więcej osób niż to przewidują przepisy, instruktor nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC, a także nie miał apteczki. Za wykroczenia instruktor otrzymał mandat w łącznej wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mari
27 marca 2015 08:49

doskonale widać jak policjanci wyszukują ofiary które zapłacą za prędkość z jaką poruszał się radiowóz a nie ukarany kierowca. Cóż komendant pewnie wyraźnie powiedział mają być wyniki!!
ZERO SZACUNKU DLA TAKICH LUDZI

krzysztof jerzyna ze szczecina
26 marca 2015 18:04

ale wiemy że ten pomiar był zły bo on pokazuje prędkość pojazdu goniącego a nie uciekającego…

Polecane
Ogłoszenia