8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Będzie parada w czasie tegorocznej Kortowiady!

OlsztynBędzie parada w czasie tegorocznej Kortowiady!

Rozmowy studentów z Olsztyna z władzami miasta przyniosły określony skutek – parada wydziałów odbędzie się także w tym roku.

reklama

Tegoroczna parada była zagrożona przede wszystkim przez prace tramwajowe prowadzone w centrum. Olsztyńskie służby porządkowe miały również wątpliwości co do tego, czy jej uczestnikom udałoby się zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Mimo początkowych doniesień o tym, że przemarsz żaków nie odbędzie się w tym roku, studenci nie poddali się i po raz kolejny podjęli starania o organizację wydarzenia, które dla wielu osób jest symbolem olsztyńskich juwenaliów.

Rozmowy z władzami miejskimi przyniosły oczekiwany skutek: – Tegoroczna parada się odbędzie – potwierdził prezydent Piotr Grzymowicz. – Uzgodniłem ze studentami i służbami miejskimi, że parada żaków ruszy ze Starego Miasta i przejdzie ulicami Staszica, Pieniężnego, Śliwy i Warszawską aż do Kortowa.

Po dzisiejszym spotkaniu z Prezydentem Miasta Olsztyna oraz przedstawicielami wszystkich służb udało nam się! Trasa Parady Wydziałów została wyznaczona! Fot. www.facebook.com/RUSSUWM
Po dzisiejszym spotkaniu z Prezydentem Miasta Olsztyna oraz przedstawicielami wszystkich służb udało nam się! Trasa Parady Wydziałów została wyznaczona!
Fot. www.facebook.com/RUSSUWM
reklama

Julia Rocka zagra na Scenie Głównej Kortowiady 2023!
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

39 KOMENTARZY

39 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bonzo
29 marca 2015 11:30

jak takie cwaniaki jesteście i macie coś do kortowiady i studentów to nie przychodzcie na nasze juwenalia bo to wiekszosc osob przychodzacych z zewnatrz nie bedacych studentami robi trzode i niepotrzebne zamieszanie

aa
27 marca 2015 09:51

Kierowcom to już się w d***ch poprzewracało. Każdy musi się dostosować, bo jeden z drugim musi codziennie musi przejechać przez centrum do roboty albo na spacerek po galerii handlowej. A na rower, albo komunikacją miejską nie łaska? Korki są spowodowane zbyt dużą ilością kierowców i to jest problem do rozwiązania, a nie parada studentów raz w roku. Zamiana centrum starówki (wokół biblioteki) na parking to już nikomu nie przeszkadza, a przecież ze starówki wszyscy korzystają. A parada jest raz na rok i to od bardzo wielu lat, to jest część mojego miasta i jak jakiemuś plebsowi się to nie podoba,… Czytaj więcej »

Popularne
Ogłoszenia
Ralph Kaminski zagości w maju na kortowiadowej scenie!
Koszulki wydziałowe Kortowiady 2023 w sprzedaży do 12 marca!