fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Dla kogo najpierw karta miejska?

reklama

Jedną z pierwszych grup, które będą się mogły się ubiegać o wyrobienie Olsztyńskiej Karty Miejskiej, będą studenci i uczniowie.

OKM ma być środkiem płatniczym w komunikacji miejskiej w stolicy Warmii, a także, docelowo, będzie można nią płacić za inne usługi miejskie. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu postanowił podzielić proces wydawania kart na etapy, aby uniknąć zakopania się we wnioskach, co spowodowałoby, że pasażerowie musieliby długo oczekiwać na wydanie biletu: – Teraz przygotowujemy się do wydawania Olsztyńskiej Karty Miejskiej studentom i uczniom – informuje Paweł Pliszka ze ZDZiT-u. – Będzie to pierwsza grupa, którą chcielibyśmy wyposażyć w OKM mniej więcej do kwietnia/maja – już teraz zachęcamy do składania wniosków. Na razie odbywa się to poprzez bezpośrednią informację, np. podczas dokonywania zakupu biletu sieciowego. Wkrótce będą także kolportowane ulotki informacyjne, zachęcające kolejne grupy pasażerów do składania wniosków.

Kolejnymi grupami, które miasto chce wyposażyć w karty miejskie, będą kolejno duże rodziny, pozostali pasażerowie korzystający z biletów sieciowych, a później kolejni mieszkańcy. – Jednak jeżeli teraz ktoś złoży wniosek, a nie jest przedstawicielem sugerowanej grupy pasażerów, to również otrzyma OKM – zapewnia rzecznik ZDZiT-u.

reklama

Wnioski należy składać w Punktach Obsługi Klienta ZDZiT (TUTAJ). W przypadku imiennego biletu należy dołączyć do wniosku aktualne zdjęcie. Kartę będzie można odebrać w tych samych punktach.

Fot. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.
Fot. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze