fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Parada wydziałów: studenci rozmawiają z władzami Olsztyna

reklama

Dziś (19.03) w ratuszu przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM spotkał się z prezydentem miasta w celu dyskusji na temat tegorocznej parady wydziałów. 

Spotkanie odbyło się zaledwie dzień po oficjalnym ogłoszeniu, że nie odbędzie się majowa parada studentów, organizowana tradycyjnie pierwszego dnia Kortowiady. Jej organizację powstrzymało głównie rozkopane centrum, w którym prowadzone są prace drogowe związane z budową linii tramwajowej. Jak tłumaczono, wstrzymanie ruchu w i tak już mocno zakorkowanym i częściowo zamkniętym śródmieściu doprowadziłoby prawdopodobnie do paraliżu komunikacyjnego i uniemożliwiło zapewnienie uczestnikom parady bezpieczeństwa. Studenci nie mogą się jednak pogodzić z tą decyzję i już wczoraj rozpoczęli mobilizację w internecie, próbując na własną rękę zorganizować przejście przez miasto (TUTAJ).

Dziś (19.03) z prezydentem miasta spotkał się w tej sprawie w olsztyńskim ratuszu przewodniczący RUSS-u. – Miasto zadeklarowało pomoc w organizacji parady – skomentował Paweł Stefanowicz. – W przyszłym tygodniu mamy spotkać się z prezydentem miasta i przedstawicielami służb porządkowych, aby spróbować wypracować rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony. 

reklama

– Bardzo chciałbym, żeby parada udała się również w tym roku. Będę prowadził rozmowy z policją i służbami miejskimi, jak najlepiej ten problem rozwiązać – zapewniał Piotr Grzymowicz. – Chciałbym zaznaczyć, że nie podjąłem jeszcze żadnych rozstrzygnięć, zwłaszcza że nie wpłynął do mnie jeszcze żaden wniosek w tej sprawie. Na ostateczne wnioski jest więc zdecydowanie za wcześnie – dodaje prezydent.

Rozmowy mają przede wszystkim przekonać do organizacji parady przedstawicieli służb porządkowych, którzy mieli największe wątpliwości, jeśli chodzi o możliwość zapewnienia jej uczestnikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

11 KOMENTARZY

11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze