fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Policja zaczęła wystawiać mandaty, bo kierowcy ignorują zakazy w centrum

OlsztynPolicja zaczęła wystawiać mandaty, bo kierowcy ignorują zakazy w centrum

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mimo obowiązującej od niedzieli (8.03) tymczasowej organizacji ruchu w śródmieściu, niektórzy kierowcy nadal się do niej nie stosują. Zmotoryzowani, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy, zostali ukarani mandatami karnymi. 

Roboty tramwajowe, rozpoczęte w niedzielę (8.03) na śródmiejskich ulicach Olsztyna, wymusiły wprowadzenie nowej organizacji ruchu drogowego, która uderza przede wszystkim w kierowców. Na niektórych odcinkach, przede wszystkim al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Pieniężnego do ul. Kopernika, poruszać się mogą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taksówki.

Od pierwszego dnia w newralgicznych miejscach w centrum ruch patrolują policjanci i, jak informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie, musieli oni już interweniować wobec niektórych niepokornych zmotoryzowanych: – Mimo znaków pionowych, poziomych i znajdującego się na miejscu patrolu policji kilku kierowców zignorowało dziś zakaz wjazdu na skrzyżowaniu ul. Kopernika i al. Piłsudskiego. Wystawiono 4 mandaty karne – podaje Rafał Prokopczuk.  Jak komentuje rzecznik olsztyńskiej policji, funkcjonariusze starają się, aby mandatów było jak najmniej i są one nakładane głównie w symbolicznych kwotach, jednak nie mogą nie interweniować w razie rażącego naruszenia przepisów.

Strażnicy miejscy nasilają kontrole dronem związane z przestrzeganiem zakazu spalania odpadów

Ruch na śródmiejskich ulicach, na których prowadzone są roboty tramwajowe, jest cały czas nadzorowany zarówno przez policjantów, jak i strażników miejskich. Tymczasowa organizacja ruchu, którą wprowadzono w centrum, dostępna jest TUTAJ.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze