fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dobry start niepełnosprawnych pływaków

Wiadomości Dobry start niepełnosprawnych pływaków

Jest sportową rywalizacją, ale jednocześnie doskonałą formą rehabilitacji. Pływacy Zespołu Placówek Edukacyjnych z Olsztyna wzięli udział w wyjątkowych zawodach w Krakowie.

Niemal 50 zawodników z całego kraju rywalizowało podczas ogólnopolskich zmagań Halliwick. To opracowana w Anglii metoda nauki pływania specjalnie dostosowana do potrzeb i umiejętności dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Tak naprawdę były to nie tylko zawody, ale przede wszystkim wyjazd o charakterze socjoterapeutycznym – tłumaczy instruktorka, Joanna Biłat-Lachowska. – Nasi podopieczni uczyli się zasad fair play, funkcjonowania w grupie, kibicowania innym zawodnikom, cieszenia się z cudzych sukcesów. Zdobyli wiele nowych umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w codziennym życiu.

Olsztynianie pojechali do Krakowa w 6-osobowym składzie. Każdy z zawodników miał swojego opiekuna.

Wszyscy uczniowie wypadli doskonale – mówi Joanna Biłat-Lachowska. – Aż pięciu naszych zawodników dostało się do ścisłego finału. Marcin Grajewski zdobył srebrny medal w konkurencji na 25 metrów. Piękny był występ sztafety, piękne kibicowanie.

Wyjazd i dobry start sprawił ogromną radość niepełnosprawnym pływakom.

Było fajnie – potwierdza srebrny medalista zawodów, Marcin Grajewski. – Bardzo cieszę się z medalu, cieszę się z wyjazdu. Nawet wcale się nie zmęczyłem. Wszystkim nam się podobało.

To był już kolejny start olsztynian z Zespołu Placówek Edukacyjnych w ogólnopolskich zawodach pływackich.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: