Jak udało nam się dowiedzieć Jacek Zachariasz został nowym dyrektorem Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. To menedżer od lat związany z ochroną zdrowia w regionie, który dał się poznać jako skuteczny organizator i sprawny administrator.
Oficjalna prezentacja nowego dyrektora
W piątek rano oficjalnie przedstawiono nowego dyrektora olsztyńskiej Polikliniki. Funkcję obejmie Jacek Zachariasz, dotychczasowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie.
Nowy szef placówki posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia. W środowisku medycznym jest postrzegany jako menedżer konsekwentny i dobrze przygotowany do kierowania dużymi placówkami.
Kariera związana z ochroną zdrowia
Jacek Zachariasz urodził się w Bartoszycach. W 2001 roku ukończył prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Początkowo pracował w Izbie Celnej w Olsztynie jako aplikant celny.
Ze służbą zdrowia związał się w 2007 roku, rozpoczynając pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie w Dziale Zaopatrzenia i Zamówień Publicznych. Już po pół roku objął kierownictwo działu.
W 2012 roku został zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Przez wiele lat odpowiadał tam za kwestie organizacyjne i administracyjne.
Równolegle rozwijał kompetencje menedżerskie, studiując na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku Zarządzanie i Marketing w Służbie Zdrowia.
Dobrze oceniany okres pracy w Iławie
Jacek Zachariasz od 1 października 2022 roku kierował Szpitalem Powiatowym w Iławie. Okres jego pracy był dobrze oceniany zarówno przez pracowników, jak i lokalne środowisko samorządowe. Placówka była postrzegana jako stabilnie zarządzana i konsekwentnie rozwijająca się. W czasie jego kadencji szpital inwestował w rozwój oddziałów, nowoczesny sprzęt medyczny oraz podnoszenie standardów opieki nad pacjentami.
Podkreślano jego umiejętność współpracy z personelem oraz spokojny, rzeczowy styl zarządzania. Dzięki konsekwentnym działaniom placówka zyskała opinię nowoczesnego i dobrze funkcjonującego szpitala powiatowego.
Nowy dyrektor zastąpi profesora Janusza Kocika
Do tej pory funkcję dyrektora pełnił dr hab. n. med. Janusz Kocik, prof. CMKP. Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak oficjalnie powołał go na stanowisko w maju 2024 roku. Profesor Kocik zastąpił wówczas Krystynę Futymę.
Nowy dyrektor przejmuje kierowanie jedną z najważniejszych placówek medycznych w regionie, w skład której wchodzi również Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii.
fot. Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie