10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Nowy szef miejskiego szpitala: Rafał Laszczak oficjalnie dyrektorem

OlsztynNowy szef miejskiego szpitala: Rafał Laszczak oficjalnie dyrektorem

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie od 1 grudnia ma nowego dyrektora. Prezydent Piotr Grzymowicz ogłosił oficjalne powołanie Rafała Laszczaka na to stanowisko. W konkursie wzięło udział trzech kandydatów.

reklama

Laszczak w szpitalu miejskim najpierw pracował jako zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, a od lipca 2022 roku pełnił obowiązki dyrektora szpitala. Wcześniej zajmował stanowisko głównego księgowego w szpitalu wojewódzkim, gdzie zajmował się kontrolingiem i kontrolą zarządczą, a także pracował w olsztyńskim szpitalu dziecięcym.

Rafał Laszczak podkreślał swoje doświadczenie w obszarze ekonomicznym i finansowym w dużych placówkach szpitalnych. Również wykształcenie nowego dyrektora przemawiało za wyborem jego osoby na to stanowisko. Laszczak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i studiów podyplomowych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także ukończył studia MBA.

reklama

Miejski Szpital Zespolony od lipca czekał na nowego dyrektora, kiedy to poprzedni – Marian Stempniak – zrezygnował ze swojej funkcji. Wybór Laszczaka został przyjęty z zadowoleniem przez prezydenta miasta, który wskazał na jego kompetencje oraz dogłębną znajomość samej instytucji.

Nowy dyrektor stoi przed wyzwaniami związanymi z zarządzaniem placówką służby zdrowia w dynamicznie zmieniającym się środowisku medycznym i finansowym. Olsztynianie mają nadzieję, że z Laszczakiem na czele, ich szpital będzie nadal zapewniał wysoką jakość opieki zdrowotnej.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia