Olsztyński ratusz nie zwalnia i wciąż wydaje pozwolenia na budowę kolejnych budynków. Powstaną nowe bloki i inne obiekty. Ledwie udało się zakończyć największe inwestycje miejskie ostatnich lat, a olsztyński ratusz nadal prze do przodu i wydaje kolejne pozwolenia na budowę. Co powstanie?
Osiedle na Jarotach
Na początku roku urzędnicy wydali decyzję, na którą deweloper czekał od 2021 roku. Mimo protestów okolicznych mieszkańców miasto zgodziło się na budowę nowego osiedla na olsztyńskich Jarotach. Przy ulicy Dolnej, nieopodal alei Sikorskiego, powstanie zespół trzech budynków wielorodzinnych, w jednym z nich na parterze będą się mieściły lokale usługowe. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wysokich budynków w bliskim sąsiedztwie, jednak spełniają one wytyczne planu zagospodarowania przestrzennego, więc władze wydały pozwolenie.
Blok przy ulicy Jarockiej
Ratusz zatwierdził także projekt budowlany i zgodził się na budowę nowego bloku przy ulicy Jarockiej. Powstanie tutaj budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym, wewnętrzną instalacją elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także infrastrukturą towarzyszącą i komunikacyjną. Blok jest kolejną częścią osiedla „Ostoja”, które powstaje od kilku lat na pograniczu Jarot i Nagórek.
Nowe bloki przy ulicy Bałtyckiej
Władze Olsztyna zgodziły się także na budowę nowych bloków mieszkalnych przy ulicy Bałtyckiej. Trzy nowe budynki staną w miejscu, w którym obecnie znajduje się hangar na sprzęt wodny. Wszystkie będą miały podziemne garaże, ale poza tym w sąsiedztwie mają zostać wybudowane dodatkowe miejsca postojowe. Inwestor liczy, że okolice urokliwego jeziora Ukiel przyciągną nowych mieszkańców.
Hala magazynowa
Poza nowymi blokami w mieście powstanie też inny obiekt. Miasto właśnie ustaliło warunki zabudowy dla budowy hali magazynowej z częścią biurowo-handlową. Ta inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy Lubelskiej.
źródło: olsztyn.com.pl
Osiedla Ostoja nie polecam, deweloper dramat.
Jakakolwiek decyzja o jakiejkolwiek budowie domów , osiedli powinna być poprzedzona wymuszeniem budowy infrastruktury drogowej żeby nie dochodziło do takich patologi że całe osiedla stoją w bagnie. Ten sposób budowania powinien dawno zniknąć , kończy się inwestycja i żadnej drogi, chodnika , latarni. Najpierw droga spełniająca,określone standardy nie przepchnięta spychem lub stare płyty betonowe z drutami , nowa plus chodnik etc . Tak jak na obrazku reklamowym. Dziękuję za uwagę