reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Warmińsko-mazurskie: dwie ofiary mrozu

EłkWarmińsko-mazurskie: dwie ofiary mrozu

Dwie ofiary fali mrozów w naszym województwie.


W ostatnich dniach, w wyniku ekstremalnie niskich temperatur, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego doszło do serii tragicznych wydarzeń. Dwie osoby nie żyją.

reklama

Z powodu wychłodzenia w niedzielę, 7 stycznia, zmarł 73-letni mieszkaniec gminy Kruklanki koło Giżycka. Jego ciało zostało odnalezione w śnieżnej zaspie blisko domu, jak poinformowała asp. sztab. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Mężczyzna, który w piątek poinformował rodzinę o zamiarze odwiedzenia sąsiada, nigdy tam nie dotarł. Jego ciało odnaleziono w niedzielę.

W Ełku trwa dochodzenie w sprawie śmierci 50-letniego mieszkańca miasta, którego ciało zostało odnalezione w lesie przy ulicy Szyszkowej późnym popołudniem w niedzielę przez przypadkowego przechodnia.

reklama

Według informacji przekazanych przez mł. asp. Agatę Kulikowską de Nałęcz z ełckiej policji, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, co początkowo utrudniło jego identyfikację. Jednak wieczorem zgłosili się członkowie rodziny, którzy potwierdzili, że odnaleziony to 50-letni mieszkaniec Ełku. Prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma na celu ustalenie dokładnych przyczyn śmierci.

Policja w Olsztynie interweniowała wobec dwóch mężczyzn zagrożonych wychłodzeniem. 63-latek, który spał w wiacie śmietnikowej, został odwieziony do schroniska dla bezdomnych, a 43-letni mężczyzna, który nie chciał opuścić autobusu miejskiego, został przetransportowany do izby wytrzeźwień. Dodatkowo, w Bartoszycach, policja interweniowała po zgłoszeniu świadków, wobec mężczyzny zasypiającego na ławce.

Temperatura w Olsztynie spadła w nocy z niedzieli na poniedziałek do minus 20 stopni Celsjusza, co stworzyło realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób narażonych na działanie mrozu. Policja apeluje o zwiększoną czujność i wsparcie dla tych, którzy mogą potrzebować pomocy w trudnych warunkach zimowych.

źródło: Radio Olsztyn, KMP Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Rejestracja znaku towarowego w Polsce: jak chronić markę, nazwę i logo bez ryzyka utraty praw

Znak towarowy w Polsce: co chroni, jak wybrać klasy, Polska vs UE, najczęstsze błędy i jak zabezpieczyć markę przed kopiowaniem.

Wkładanie i wyjmowanie naczyń staje się prostsze z funkcją ComfortLift®

Czym jest technologia ComfortLift® w zmywarce i jak działa?

Jaką wybrać frytkownicę beztłuszczową do 500 zł?

Jakimi parametrami powinna cechować się twoja nowa frytkownica beztłuszczowa?

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Rów Babicze dołącza do koncertowego składu Kortowiady 2026!

Rów Babicze kreuje własny styl, a ich muzyka łączy mocne teksty i błyskotliwy dowcip.

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Bez glutenu, ale z wyborem dań. Ten catering z Olsztyna wyróżnia się w całej Polsce

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać ograniczeń. W Olsztynie działa catering, który pozwala wybierać dania, a jednocześnie daje pełne bezpieczeństwo dla osób z celiakią.

Proste i eleganckie sukienki – ponadczasowy styl na każdą okazję

Proste i eleganckie sukienki wizytowe na każdą okazję.
reklama
reklama