Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miasta Olsztyna radni zatwierdzili trzy nowe uchwały mające na celu ustabilizowanie funkcji edukacyjnych w istniejących lokalizacjach. Te decyzje dotyczą miejscowych planów zagospodarowania, które mają na celu utrzymanie i uporządkowanie przestrzeni miejskiej po sprzedaży obiektów.
Utrzymanie funkcji edukacyjnych i usług ogólnomiejskich
Głównym celem tych planów jest zapewnienie organizacji i planowania rozmieszczenia usług ogólnomiejskich, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania lokalnych społeczności. Te uchwały są szczególnie ważne dla utrzymania i stabilizacji terenów przeznaczonych na przedszkola.
Podczas sesji prezydent wyjaśniał, że w budynkach należących do samorządu Olsztyna obecnie prowadzonych jest sześć przedszkoli przez różne podmioty niepubliczne.
Nowe uchwały dotyczą trzech lokalizacji
Podczas środowego posiedzenia (5 lipca) radni przyjęli uchwały dotyczące trzech lokalizacji: ulic Świtycz-Widackiej, Wyszyńskiego i Zamenhofa. Prace nad planami dla Radiowej i Kopernika zostały już wcześniej zakończone, a teraz trwają przygotowania do ustalenia planu dla obiektu przy ulicy Wiśniowej.
Po zatwierdzeniu tych planów olsztyński magistrat będzie pytać podmioty prowadzące o zainteresowanie zakupem nieruchomości. Jeśli najemcy zdecydują się na zakup i zaakceptują wycenę, wniosek o sprzedaż w trybie bezprzetargowym trafi do Rady Miasta. W przeciwnym razie przedszkola mogą zostać wystawione na sprzedaż w trybie przetargu nieograniczonego.
Uchwały gwarantem istnienia placówek
Dzięki tym uchwałom mieszkańcy Olsztyna mogą być pewni, że w wyznaczonych miejscach utrzymane zostaną istniejące funkcje edukacyjne. To oznacza, że przestrzenie te nadal będą służyły jako przedszkola, zamiast ustępować miejsca na przykład nowym budynkom mieszkalnym.
źródło: UM Olsztyn
kiedy wybory? Kiedy wywalimy tego szkodnika Grzymowicza i innych szkodników z PO/PSL?
Ubolewam, że w wielu regionach, choćby powiecie szczycieńskim i wielu gminach nie szanuje się regionalnego budownictwa i brak jakichkolwiek przepisów zagospodarowania przestrzennego. Powstają okropne, grobowe antracytowe blachodachówi i to zo gorsza błyszczące (oślepia to…). A zabytkowa zabudowa (np. Olszyny, Jerutki) jest zapuszczona i niszczeje. A powinna być ratowana przy zachowaniu oryginalności. Ostatni dzwonek. Nie mówiąc o wycince drzew w lasach. Tracimy najcenniejsze dobra…. Nikt tu nie będzie chciał przyjeżdżać a sami będziemy mieli brzydotę.