Seniorzy muszą codziennie mierzyć się z wieloma trudnościami: słaby wzrok i słuch blokują sygnały z otoczenia, artroza komplikuje chodzenie, demencja zaś dezorientuje i utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie. To tylko kilka przykładów chorób typowych dla wieku starczego, w rzeczywistości jest ich o wiele więcej i często występują często naraz. Dlatego tak ważne jest zagwarantowanie seniorowi odpowiedniej opieki.
Obecnie na jedną osobę najwięcej seniorów przypada u naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego w tamtejszym kraju potrzebna jest swego rodzaju mobilizacja i wzmożona pomoc w kwestii opieki. Opieka Niemcy można podzielić na trzy podstawowe filary: domy spokojnej starości (tzw. Altenheim), pielęgniarki, opiekunki i podobne im usługi.
Jednak dla większości rodzin żadna z tych ofert nie jest dostatecznie zadowalająca. Warunki i usługi z pewnością są na wysokim poziomie, ale najczęściej przeszkodą jest cena. Domy opieki i opiekunki mogą generować koszty nawet 6 tysięcy euro miesięcznie. Prywatne domy starości są często przepełnione, a i warunki mieszkalne nie zawsze są odpowiednie. Pielęgniarka przychodzi kilka razy w tygodniu do pacjenta, ale nie zapewnia opieki całodobowej. Opieka na własną rękę jest zbyt przytłaczająca i wymaga dużego poświęcenia ze strony członków rodziny.
Co więc pozostaje? Odpowiedzi łatwo można się domyślić: owszem, opiekunka osób starszych w Niemczech, ale z Polski. Usługi są na tyle tańsze, że stać na nią niemal każdą niemiecką rodzinę, dla Polki zaś wynagrodzenie jest wciąż wyjątkowo atrakcyjne (ok. 1800 euro netto miesięcznie). Nic więc dziwnego, że gwałtownie rośnie liczba ofert pracy w opiece w Niemczech.
Opiekunka osób starszych w Niemczech: jak się zatrudnić?
Wystarczy, że zgłosisz się do jednej z agencji opiekunek, jak np. Veritas. Agencja dopasuje do Ciebie odpowiednią ofertę pracy w opiece w Niemczech, zapewni umowę po polsku oraz dojazd na miejsce zlecenia.
Nawiąż z Veritasem kontakt i spełniaj się w opiece osób starszych w Niemczech!