12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Campus Polska Przyszłości nie dla mieszkańców Olsztyna. Wybieraliście się?

WiadomościCampus Polska Przyszłości nie dla mieszkańców Olsztyna. Wybieraliście się?

Od piątku w olsztyńskim miasteczku akademickim Kortowo rozpocznie się kwaterowanie tysiąca uczestników Campus Polska Przyszłości. Organizatorzy podkreślają, że ani w dyskusjach, ani w wydarzeniach kulturalnych towarzyszących Campusowi nie będą mogły wziąć udziału osoby postronne.

reklama

Campus Polska Przyszłości rozpocznie się w piątek po południu od wystąpień Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, ostatni panel dyskusyjny zaplanowany jest na późny wieczór w środę. Imprezie oprócz wykładów i warsztatów będą towarzyszyły wydarzenia kulturalne (koncerty i spektakle), uczestnicy będą też mogli korzystać z rozrywek sportowych.

Wszystkie imprezy będą się odbywały w miasteczku akademickim Kortowo na obrzeżach Olsztyna. Kwaterowanie uczestników Campusu w znajdujących się na terenie Kortowa akademikach rozpocznie się w piątek. – Wszyscy chcący dostać się na teren organizowanych przez nas wydarzeń muszą legitymować się stosowną opaską i identyfikatorem. Nie ma mowy o tym, by ktoś postronny wszedł na teren koncertu czy do sali – zapewnił oficer prasowy Campus Polska Przyszłości Tomasz Nowe.

reklama

W Campusie będzie brało udział tysiąc uczestników w wieku 18-35 lat oraz 200 prelegentów i panelistów. Tomasz Nowe zapewnił, że wszystkie te osoby mają certyfikat covidowy. – Bez niego nie ma możliwości uczestniczenia w tej imprezie – podkreślił dodając, że obowiązek szczepienia dotyczy także dziennikarzy. Mimo szczepień uczestnicy Campusu podczas wydarzeń odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach będą nosili maseczki.

Organizator Campusu nie zgłosił do Urzędu Miasta w Olsztynie imprezy masowej uznając, że wydarzenie nią nie jest. – O imprezie poinformowana została wojewódzka stacja pogotowia oraz wszystkie służby bezpieczeństwa – powiedział Nowe i dodał, że nad bezpieczeństwem uczestników Campusu będą czuwali organizatorzy, wolontariusze, ochrona oraz Straż Uniwersytecka.

reklama

Oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun oznajmił, że uniwersytet poinformował policję o Campusie. – Policjanci, tak jak do tej pory, podczas codziennej służby będą zwracać uwagę czy w pobliżu terenu kampusu studenckiego podlegającego władzom uniwersytetu nie dochodzi do łamania prawa. W przypadku prośby o interwencję ze strony przedstawicieli straży uniwersyteckiej, co jest jednoznaczne z prośba władz uniwersytetu, policjanci podejmą stosowne czynności w zależności od zaistniałej sytuacji – podał Jurkun.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kod
26 sierpnia 2021 14:20

Słuszna jest koncepcja uczestnictwa w tej imprezie Marty Lempart.Powinna ona wystąpić jednak od razu na początku i wygłosić jedyne co potrafi czyli wypierda*ać.

taaaa
26 sierpnia 2021 17:42

towarzystwo wzajemnej adoracji

Popularne