3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Campus Polska Przyszłości nie dla mieszkańców Olsztyna. Wybieraliście się?

WiadomościCampus Polska Przyszłości nie dla mieszkańców Olsztyna. Wybieraliście się?

Od piątku w miasteczku akademickim Kortowo, znajdującym się na obrzeżach Olsztyna, będzie miało miejsce wydarzenie Campus Polska Przyszłości. Organizatorzy informują, że wydarzenie jest zamknięte dla osób spoza wydarzenia, co oznacza, że nie będą mogły uczestniczyć w dyskusjach, ani w wydarzeniach kulturalnych, które towarzyszą Campusowi.

reklama

Rozpoczęcie Campusu Polska Przyszłości nastąpi w piątek po południu. Na rozpoczęciu pojawią się Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski, natomiast ostatni panel dyskusyjny odbędzie się w środę późnym wieczorem. Oprócz wykładów i warsztatów, wydarzeniom towarzyszyć będą koncerty i spektakle, a uczestnicy będą mogli korzystać z rozrywek sportowych.

Organizatorzy zapewniają, że imprezy odbędą się w miasteczku akademickim Kortowo, a kwaterowanie uczestników zostało zaplanowane w akademikach, znajdujących się na terenie Kortowa. Do uczestniczenia w wydarzeniach wymagane jest legitymowanie się stosowną opaską oraz identyfikatorem. Wjazd osób spoza wydarzenia na teren koncertu czy do sali jest niemożliwy – mówi oficer prasowy Campus Polska Przyszłości, Tomasz Nowe.

reklama

Tysiąc uczestników w wieku 18-35 lat oraz 200 prelegentów i panelistów wezmą udział w Campusie Polska Przyszłości. Tomasz Nowe podkreśla, że wszystkie osoby mają certyfikat covidowy, a bez niego nie ma możliwości uczestniczenia w wydarzeniu – obowiązek szczepienia dotyczy również dziennikarzy. Uczestnicy będą musieli nosić maseczki podczas wydarzeń odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach.

Organizatorzy wydarzenia nie zgłosili imprezy masowej do Urzędu Miasta w Olsztynie, uzasadniając, że wydarzeniem nią nie jest. Wojewódzka stacja pogotowia oraz wszystkie służby bezpieczeństwa zostały poinformowane o wydarzeniu – mówi Nowe. Bezpieczeństwem uczestników będą czuwać organizatorzy, wolontariusze, ochrona oraz straż uniwersytecka.

Uniwersytet poinformował policję o wydarzeniu. Policjanci, jak do tej pory, podczas codziennej służby będą zwracać uwagę czy w pobliżu terenu kampusu studenckiego nie dochodzi do łamania prawa. W przypadku prośby o interwencję ze strony przedstawicieli straży uniwersyteckiej, co jest jednoznaczne z prośbą władz uniwersytetu, policjanci podejmą stosowne czynności w zależności od zaistniałej sytuacji – oznajmił oficer prasowy policji w Olsztynie, Andrzej Jurkun.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kod
26 sierpnia 2021 14:20

Słuszna jest koncepcja uczestnictwa w tej imprezie Marty Lempart.Powinna ona wystąpić jednak od razu na początku i wygłosić jedyne co potrafi czyli wypierda*ać.

taaaa
26 sierpnia 2021 17:42

towarzystwo wzajemnej adoracji

Polecane
Ogłoszenia