0
-2.4 C
Olsztyn
niedziela, 8 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Drugi Warmiński Konkurs Piw Domowych już wkrótce!

WiadomościDrugi Warmiński Konkurs Piw Domowych już wkrótce!

Miłośników warmińskiego psiwa, piwowarów i piwowarek nie może zabraknąć drugiego sierpnia w Olsztynie na drugiej edycji Warmińskiego Konkursu Piw Domowych. Zeszłoroczna odsłona okazała się sukcesem. Napłynęło blisko 70 piw z całej Polski. W tym roku warzymy piwa pszeniczne. Powiat Olsztyński jest współorganizatorem konkursu.

reklama

Drugi WKPD jest częścią Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, oryginalnego produktu regionalnego organizowanego od dwóch lat przez Powiat Olsztyński w Braniewie, Biskupcu i Olsztynie.

– Premierowa edycja konkursu okazała się strzałem w dziesiątkę – uważa Daniel Duda z Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, współorganizatora WKPD. – Piwa były bardzo dobre, a najciekawsze okazały się interpretacje dawnego warmińskiego piwa chłopów Rosanke – pokazały, że fantazja piwowara nie zna granic!

reklama

Celem konkursu jest propagowanie piwowarstwa na terenie historycznej Warmii oraz okolic, a także promowanie kultury piwa i jego spożywania. Starostwo liczy, że organizując taką imprezę przyczyni się do integracji środowiska piwowarskiego oraz przypomni piwowarską historię naszych ziem. Zeszłoroczna kategoria historycznego piwa Rosanke okazała się trafionym pomysłem, więc w tym roku piwowarzy znów będą mogli się z nią zmierzyć. Poza piwem Rosanke do konkursu można szykować piwa w kategorii: Pszeniczne Ciemne, czyli ciemniejszą i jeszcze bogatszą w aromaty i smaki wersję popularnego “pszeniczniaka” oraz Witbier – piwo niezwykle ciekawe, bo warzone w znacznej mierze z niesłodowanej pszenicy. Jako dodatki stosuje się takie przyprawy jak: kolendra, skórka pomarańczy, rumianek, kmin rzymski, cynamon czy aframon madagaskarski. Zapowiada się zatem konkurs pod znakiem pszenicy. Na zwycięzców będą czekały ciekawe nagrody (w ubiegłym roku nagrodą główną był weekend w pensjonacie nad mazurskim jeziorem), puchary i dyplomy. Konkurs odbędzie się 2 sierpnia na olsztyńskim zamku przy okazji III Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego. WFDB jest to cykl imprez promujących bogatą historię i tradycje browarnicze na Warmii. W tym roku wydarzenia festiwalowe odbędą się latem w Braniewie, w Biskupcu i w Olsztynie. Organizatorem WFDB jest Powuiat Olsztyński, a partnerami gmina Biskupiec, miasto Olsztyn i Powiat Braniewski. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach RPO Warmia i Mazury 2007-13. Więcej o WFDB TUTAJ.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Czy ten sam fotelik można używać przy drugim dziecku?

Jakie czynniki decydują o przydatności starego fotelika do dalszej jazdy?

Pogoda w Olsztynie na 14 dni przyniesie siarczyste mrozy i temperaturę spadającą do minus 19 stopni

Mieszkańców stolicy Warmii czeka wyjątkowo mroźny początek lutego z temperaturami znacznie poniżej zera. Sprawdź kiedy nastąpi kulminacja mrozów oraz kiedy spodziewać się opadów śniegu i gołoledzi na drogach.

Aktywny wypoczynek dla mieszkańców Olsztyna, Warmii oraz Mazur – przewodnik po parkach narodowych i rezerwatach przyrody

MIejsca, które inspirują do aktywności na świeżym powietrzu oraz dają pomysły na weekendowe wycieczki.

Kursy maturalne w Olsztynie – realne wsparcie dla uczniów przed egzaminem dojrzałości

Kursy maturalne stanowią uzupełnienie nauki szkolnej i realne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu.

Jesz, ile chcesz za 35 zł w San Giovanni w Olsztynie

Wielka promocja w San Giovanni: jesz, ile dasz radę za 35 zł z okazji Światowego Dnia Pizzy.

Co sprawdzić, zanim kupisz działkę budowlaną?

Zakup działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Atrakcyjna cena czy ładna okolica nie zawsze idą w parze z możliwością bezproblemowej budowy domu.

Maksymalizacja inwestycji w fotowoltaikę: jak przestać tracić pieniądze na sieci

Jedynym sposobem, aby zatrzymać ten finansowy przeciek, jest przestać eksportować cenną energię i zacząć ją przechowywać.

Jakie zalety mają opakowania termoformowane?

Formowanie materiału pod wpływem ciepła, pozwala na tworzenie opakowań o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjonalnościach

Kreatywny luty w Olsztynie. Seria niezwykłych bezpłatnych szkoleń

Sprawdź, jak bezpłatnie zdobyć nowe umiejętności w Szkole Pascal!

Dodatkowa praca w Olsztynie przy rozładunkach w największej sieci restauracji w Polsce

Szukasz dodatkowej pracy w Olsztynie? Trwa rekrutacja do rozładunków dostaw. Praca z elastycznym grafikiem.
reklama
reklama