reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Szpital Dziecięcy: nowatorska operacja rekonstrukcji żuchwy

OlsztynSzpital Dziecięcy: nowatorska operacja rekonstrukcji żuchwy

Szóstego listopada zespół lekarzy pod kierunkiem dra Krzysztofa Dowgierda wykonał pierwszą w regionie operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi. Operowana była 14-letnia dziewczynka, która utraciła połowę żuchwy wskutek choroby nowotworowej.  

Operacja trwała dziewięć godzin.

Szóstego listopada zespół lekarzy pod kierunkiem dra Krzysztofa Dowgierda wykonał pierwszą w regionie operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi.

reklama

Operowana była 14-letnia dziewczynka, która utraciła połowę żuchwy wskutek choroby nowotworowej.  Operacja polegała na pobraniu fragmentu kości z nogi pacjentki wraz z naczyniami krwionośnymi, który następnie został wszczepiony w ubytek żuchwy.

Była to pierwsza tego typu operacja w naszym regionie. Dotąd wykonywano rekonstrukcje jedynie mniejszych ubytków bez mikrozespoleń naczyniowych. Operacja trwała dziewięć  godzin.

reklama

– Ten rodzaj zabiegów rozpocznie nowy etap rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym i całym województwie – mówi dr Krzysztof Dowgierd, koordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. –  Pozwoli to wielu pacjentom na pełny powrót do zdrowia.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpitala Dziecięcy w Olsztynie może poszczycić się ponadregionalnym ośrodkiem chirurgii szczękowo-twarzowej, rekonstrukcyjnej i estetycznej dla dzieci. Co roku leczy się w nim ok. 500 dzieci z województwa i spoza niego.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.

Nowy punkt szkoły Hirpol w Olsztynie już działa. Otwarcie na Jarotach okazało się sukcesem

Szkoła z możliwością nauki w Maserati otworzyła nowy punkt na Jarotach i przyciągnęła wiele ludzi.

Czy zdrowie można wliczyć w koszt prowadzenia biznesu?

Koszty zdrowotne jako część budżetu firmy.

250 operacji robotycznych czyli nowoczesne możliwości  leczenia raka prostaty w MSZ w Olsztynie

Doświadczeni operatorzy: Mirosław Łesiów i Rafał Steckiewicz z Certyfikatami obsługi robota da Vinci.

Dynamiczny rozwój Poradni Leczenia Bólu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

Od kwietnia Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie pracuje codziennie, oferując pacjentom kompleksową diagnostykę i terapię przewlekłych zespołów bólowych.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie. Możliwość prezentacji sprzętu i produktów

Olsztyn zaprasza na Wiosenne Targi Ogrodnicze. To miejsce, gdzie spotyka się cała branża.

Darmowe badania prenatalne z NFZ w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Nowoczesna diagnostyka prenatalna w Olsztynie: co oferuje poradnia Szpitala Miejskiego?
reklama
reklama