reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Antykwariaty dla graczy

OlsztynAntykwariaty dla graczy
Sklep Gam3 Over

Wtórny rynek gier jest alternatywą dla graczy o mniej zasobnych portfelach. Gdzie w Olsztynie można kupić „używki”?

reklama

Gry konsolowe są dużo droższe niż na komputery osobiste. Cena nowej to wydatek około 250 złotych. Starsze tytuły tanieją, ale rzadko schodzą poniżej granicy 100 złotych. Opcją dla graczy, którzy nie chcą nielegalnie kopiować gier i przerabiać swoich konsol – są sklepy z używanymi grami. W Olsztynie działają w centrum dwa takie miejsca – w DH „Jakub” i DH „Inka”. Skupują i sprzedają „używki”. Zapytaliśmy Dariusz Paudyna – właściciela sklepu „Twój świat” w „Ince”, o to czy więcej klientów sprzedaje czy kupuje gry:

Rozkłada się to pół na pół. Są okresy kiedy więcej skupujemy niż sprzedajemy i odwrotnie. W ogólnym rozrachunku wychodzi na zero.

System przypomina trochę ten znany z antykwariatów. Czyli właściciel gry odsprzedaje ją w sklepie. Sprzedawca następnie ustala swoją cenę. Opierając się na stanie gry i zainteresowaniu konkretnym tytułem. Wiadomo, że nowsze gry będą stosunkowo droższe od tych starszych, choć wciąż sporo tańsze niż egzemplarze nowe. O to ile można zarobić na takie grze pytamy sprzedawcę ze sklepu „Game Over” w Domu Handlowym „Jakub”:

Oprócz sprzedaży prowadzimy też serwis konsol i sprzedaż nowych. Na samej sprzedaży nie utrzymalibyśmy się. Często też wymieniamy gry za dopłatą. Klienci mogą też zwrócić pozycje które nie przypadły im do gustu i wymienić na inne.

reklama

Gier wychodzi mnóstwo. Nie na wszystkie stać graczy i nie wszystkie są warte premierowej ceny. Rynek wtórny gier będzie istniał, a prawdopodobnie będzie się wciąż rozwijał. Już od dłuższego czasu można znaleźć „używki” na półkach w Empiku. Choć z grami jest jak z książkami – o wiele lepiej kupić je od pasjonatów. Tacy ludzie prowadzą takie sklepy nie tylko dla chęci zysku. Klimat i „zajawka” – to też się liczy.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Premiera nowego Jeepa Compassa w Olsztynie. Więcej technologii, więcej komfortu, trzy napędy

Dla odwiedzających salon Jeep w Olsztynie premiera nowego modelu to okazja, by sprawdzić, jak wszystkie te rozwiązania prezentują się na żywo.

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.

Octobank: Wzrost turystyki wzmacnia rolę infrastruktury finansowej Uzbekistanu

Turystyka to dziś nie tylko logistyka i trasy podróży, ale również komfort finansowy.

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.
reklama
reklama