fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Antykwariaty dla graczy

OlsztynAntykwariaty dla graczy

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sklep Gam3 Over

Wtórny rynek gier jest alternatywą dla graczy o mniej zasobnych portfelach. Gdzie w Olsztynie można kupić „używki”?

Gry konsolowe są dużo droższe niż na komputery osobiste. Cena nowej to wydatek około 250 złotych. Starsze tytuły tanieją, ale rzadko schodzą poniżej granicy 100 złotych. Opcją dla graczy, którzy nie chcą nielegalnie kopiować gier i przerabiać swoich konsol – są sklepy z używanymi grami. W Olsztynie działają w centrum dwa takie miejsca – w DH „Jakub” i DH „Inka”. Skupują i sprzedają „używki”. Zapytaliśmy Dariusz Paudyna – właściciela sklepu „Twój świat” w „Ince”, o to czy więcej klientów sprzedaje czy kupuje gry:

Rozkłada się to pół na pół. Są okresy kiedy więcej skupujemy niż sprzedajemy i odwrotnie. W ogólnym rozrachunku wychodzi na zero.

System przypomina trochę ten znany z antykwariatów. Czyli właściciel gry odsprzedaje ją w sklepie. Sprzedawca następnie ustala swoją cenę. Opierając się na stanie gry i zainteresowaniu konkretnym tytułem. Wiadomo, że nowsze gry będą stosunkowo droższe od tych starszych, choć wciąż sporo tańsze niż egzemplarze nowe. O to ile można zarobić na takie grze pytamy sprzedawcę ze sklepu „Game Over” w Domu Handlowym „Jakub”:

Oprócz sprzedaży prowadzimy też serwis konsol i sprzedaż nowych. Na samej sprzedaży nie utrzymalibyśmy się. Często też wymieniamy gry za dopłatą. Klienci mogą też zwrócić pozycje które nie przypadły im do gustu i wymienić na inne.

Gier wychodzi mnóstwo. Nie na wszystkie stać graczy i nie wszystkie są warte premierowej ceny. Rynek wtórny gier będzie istniał, a prawdopodobnie będzie się wciąż rozwijał. Już od dłuższego czasu można znaleźć „używki” na półkach w Empiku. Choć z grami jest jak z książkami – o wiele lepiej kupić je od pasjonatów. Tacy ludzie prowadzą takie sklepy nie tylko dla chęci zysku. Klimat i „zajawka” – to też się liczy.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze