fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Wojewódzka konserwator zabytków straciła pracę

Wiadomości Wojewódzka konserwator zabytków straciła pracę

Barbara Z., która jest podejrzana o przyjęcie korzyści majątkowej, została odwołana ze stanowiska przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. 

Przypomnijmy – 4 lutego wojewódzka konserwator zabytków z Olsztyna została zatrzymana przez białostockich funkcjonariuszy CBA, którzy ustalili, że w jednej z prowadzonych przez nią spraw mogło dojść do korupcji. Agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W ramach działań przeszukano m.in. gabinet służbowy wojewódzkiej konserwator. Poza nią zatrzymano w sprawie także jeszcze jedną osobę.

W ubiegłym tygodniu prokuratura postawiła Barbarze Z. zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w postaci obrazu o nieustalonej jak dotąd wartości. Urzędniczka nie przyznała się jednak do winy i nie złożyła wyjaśnień w tej sprawie. Po wykonaniu niezbędnych czynności została zwolniona do domu.

Śledztwo toczy się dalej, a prokuratorskie zarzuty mają dla podejrzanej kolejne konsekwencje. Wojewódzka konserwator zabytków została już odwołana ze stanowiska przez wojewodę warmińsko-mazurskiego, Artura Chojeckiego – podaje Polska Agencja Prasowa. O zgodę na odwołanie Barbary Z. wojewoda wystąpił wcześniej do generalnego konserwatora zabytków, który wyraził na to zgodę.

Do czasu powołania nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków na Warmii i Mazurach obowiązki Barbary Z. przejął jej zastępca.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x