fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Społecznicy organizują miejskie kino

Członkowie Stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna zachęcają do udziału w projekcji filmu „Miasto w ruchu” i towarzyszącej jej dyskusji. 

Życie w miejskiej dżungli, rozwój miast, a także ich upadek – to będą główne tematy cyklu filmowego, jaki organizują olsztyńscy społecznicy.

Celem spotkań jest wyjaśnienie paradoksów i wyzwań, z jakimi na co dzień mają do czynienia projektanci nowoczesnych miast, związanych z polityką transportową, zrównoważonym rozwojem i kształtowaniem przyjaznej przestrzeni – precyzują członkowie Forum Rozwoju Olsztyna. – Jak takie problemy rozwiązuje się w innych miejscach na świecie? Które z tych rozwiązań dałoby się wprowadzić również u nas?

Pierwszą propozycją filmową dla olsztynian jest obraz „Miasto w ruchu” („Contested Streets: Breaking New York City Gridlock”), opowiadający losy ulic Nowego Jorku od czasu, gdy nie poruszały się jeszcze po nich żadne samochody aż do dziś. Najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych porównuje się w kontekście ruchu samochodowego do europejskich stolic: Londynu, Paryża i Kopenhagi.

Po seansie przewidziano dyskusję poruszającą problematykę podjętą w filmie.

Ze względów organizacyjnych chętni do udziału w projekcji proszeni są o bezpłatne zarejestrowanie się TUTAJ.

Miejskie kino z FRO: „Miasto w ruchu” odbędzie się w środę (3.02) o godz. 18 w TasBike Coffee Shop & Service (ul. Skłodowskiej Curie 12a/1).

5 KOMENTARZE

  1. Będzie to wyglądało tak, że przyjdzie 6 osób (5 to organizatorzy), popychanie pierdół i bicie piany 2h i się rozejdą do domów… A przepraszam …… kawa i poczęstunek jeszcze:):)

  2. Porównanie wsi Olsztyn do miast typu Nowy Jork, Londyn, Paryż czy Berlin to kompletna pomyłka. To jak porównanie glisdy do węgorza, łuczywa do promiennika itd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...