18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Dziękujemy i prosimy o więcej

WiadomościDziękujemy i prosimy o więcej

O inwestycjach w Trękusku rozmawiamy Genowefą Brach, sołtysem Trękuska.

reklama

– W 2015 roku sporo się działo w Trękusku.

– Cieszymy się szczególnie z założenia oświetlenia wzdłuż drogi gminnej, które zostało położone na odcinku 610 metrów na nowym osiedlu „Pod Lasem”. To była niemała inwestycja, bo w jej ramach wykonano projekt oświetlenia, następnie na całym odcinku wkopano kabel, ustawiono szafę na licznik i zainstalowano cztery lampy. Reszta lamp przy drodze ma być zainstalowana w tym roku. Warto dodać, że część oświetlenia zostanie sfinansowana ze środków gminy, a część z funduszu sołeckiego. Pozostała kwota z funduszu, po uzgodnieniu z mieszkańcami, zostanie przeznaczona na zakup jednej lampy, która zostanie ustawiona na starym osiedlu.

reklama

– Jedna z lamp pojawiła się już na starym osiedlu

– Wójt wyraził na to zgodę i ustawiono ją przy drodze gminnej. Była bardzo potrzebna, a mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali taką potrzebę. Cieszę się także, że za tę usługę udało mi się wynegocjować niższą kwotę niż chciał elektryk i za to bardzo mu dziękuję.

– Wkrótce Trękusek zyska nową kanalizację.

reklama

– Na początku 2016 roku wójt podpisał umowę z Agencją Nieruchomości Rolnej, w ramach której przejął oczyszczalnię ścieków. To ważna sprawa, bo dzięki temu mieszkańcy Trękuska, którzy nie mają kanalizacji, wreszcie się jej doczekają.

– Dużo jest jeszcze do zrobienia w Trękusku?

– Chcielibyśmy wyremontować drogę, postawić siłownię zewnętrzną i świetlicę. Mamy dużo potrzeb. Ważna jest też budowa zatoczek autobusowych na nowym osiedlu oraz połączenie chodnikiem wzdłuż DK 53 nowego i starego osiedla. Będziemy zabiegać wspólnie z gminą o realizację tego przedsięwzięcia. To zadanie leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której zwracano się już kilkukrotnie. Wierzę, że działając wspólnie z wójtem uda nam się załatwić tę sprawę.

Chciałabym podziękować wraz z mieszkańcami wójtowi Piotrowi Płoskiemu za okazaną pomoc i serce. Dziękujemy za to, co do tej pory zrobił, bo uważam, że jak na pierwszy rok kadencji, to pan wójt zrobił dla naszego sołectwa i gminy naprawdę dużo. Już teraz dziękujemy za to, co dla nas zrobi w przyszłości.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane