fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Siatkarska hala nad Krzywym za darmo

reklama

Wielkimi krokami zbliża się Olsztyn Grand Slam – widać to przede wszystkim w CRS Ukiel, gdzie rozpoczęto budowę głównego stadionu. Jako że wpłynie to na ograniczenie korzystania ze znajdującej się tam infrastruktury sportowej, miasto bezpłatnie udostępni olsztynianom halę przy ul. Jeziornej. 

Ok. 4 tys. osób na żywo będzie mogło śledzić zmagania najlepszych par świata w siatkówce plażowej na pierwszym, najważniejszym boisku. Taką pojemność będą miały trybuny, które są ustawiane za hotelem Omega. Na potrzeby turnieju widownia – dla niemal tysiąca kibiców – powstanie też przy boisku nr 2, które będzie zlokalizowane bliżej kapitanatu. Ta jednak będzie budowana po Olsztyn Green Festiwal, czyli po 15 sierpnia. Łącznie zmagania w turnieju Wielkiego Szlema rozgrywane będą na pięciu boiskach.

Budowa odpowiedniego zaplecza oznacza jednocześnie ograniczenie dostępu do siatkarskich boisk po tej stronie jeziora – informują pracownicy Urzędu Miasta. – Jednak aby to zrekompensować olsztynianom, którzy uwielbiają grać w plażówkę, do końca sierpnia za darmo udostępniliśmy halę do siatkówki plażowej przy ul. Jeziornej.

reklama

Cała infrastruktura ma być gotowa dwa dni przed startem turnieju – 23 sierpnia. O punkty Pucharu Świata oraz o nagrody łącznej wartości 800 tys. dolarów między 25 a 30 sierpnia w Olsztynie rywalizować będę 64 żeńskie i męskie pary.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze