-2 C
Olsztyn
wtorek, 5 listopada, 2024
reklama

Lakierowanie proszkowe i spawanie aluminium – co to?

Materiał zewnętrznyLakierowanie proszkowe i spawanie aluminium – co to?

Jedne to proces pokrycia farbą powierzchni z wykorzystaniem specjalnego proszku-farby. Drugie zaś to łączenie ze sobą kilku elementów aluminiowych. Często spotykane w branży sanitarnej czy produkcyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z definicjami.

Lakierowanie proszkowe i spawanie aluminium – co to? Materiał zewnętrzny

Lakierowanie proszkowe

To proces polegający na rozpyleniu farby proszkowej na powierzchni, która została wcześniej poddana specjalnemu osuszaniu w piecu. Malowanie proszkowe możemy wykonać na dwa sposoby:

  • Elektrostatycznie – stosując urządzenia, które wytwarzają efekt ładowania cząsteczek farby.
  • Elektrokinetycznie – cząstki farby wówczas są naładowane elektrostatycznie dzięki sprężonemu powietrzu. Dzięki energii kinetycznej są ładowane na powierzchnię.

Do malowania proszkowego konieczny jest specjalny piec do polimeryzacji farby. Dzięki niemu możemy nagrzać malowaną powierzchnię a dzięki wentylacji, proszek do malowania rozpuści się. Kolejnym ważnym urządzeniem jest pistolet natryskowy. Możemy wybrać tu opcje automatyczną lub ręczną. Ważne jest, aby kupić pistolet dobrej jakości. Ostatnim ważnym elementem jest farba proszkowa – w przypadku wyboru tego produktu, musimy patrzeć na skład.

Spawanie aluminium

To sposób łączenia dwóch lub więcej elementów aluminiowych, które maja być częścią jakiejś maszyny lub mają spełniać funkcję w jakimś układzie. Spawanie elementów aluminiowych może być wykorzystywane w różnych segmentach gospodarki. Zaczynając od przemysłu, przez produkcję aż skończywszy na handlu. Tak naprawdę to w każdym sektorze użytkujemy elementów aluminiowych.

Frezowanie CNC

To jeden z rodzajów obróbki metali wykorzystywana w przemyśle, produkcji czy handlu. Wyróżniamy frezowanie walcowe, które polega na tym, że krawędzie skrawające tego freza rozmieszczona są na powierzchni walca. Drugi rodzaj to frezowanie kształtowe, polegające na tym, że krawędzie rozmieszczamy na powierzchni obrotowej bryły.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane