21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka

WiadomościTerytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu zorganizowali wyjątkowe pokazy dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie.

reklama

Kilka tygodni wcześniej żołnierze pomogli w wyrównaniu terenu pod ścieżkę edukacyjna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Miłakowie, a 1 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie przygotowanego terenu. W ten radosny dzień dzieci mogły poznać sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu terytorialsów z Morąga, poznać zasady maskowania, oraz sprawdzić się w roli małych żołnierzy. Świętowanie zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Podczas tegorocznego „Braniewskiego Dnia Dziecka” mieszkańcy miasta, mieli możliwość przyjrzenia się z bliska i sprawdzenia jakim sprzętem na co dzień dysponują Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa zaprezentowali sprzęt na którym szkolą się w trakcie pełnienia służby. Mieszkańcy Braniewa mogli z bliska zobaczyć karabinek MSBS Grot, przyjrzeć się karabinowi snajperskiemu SAKO TRG M10, obejrzeć Celownik Termowizyjny SCT RUBIN, quad Polaris, czy stację pogodową. Wśród przygotowanych atrakcji znalazł się także paintball, z którego chętnie strzelali zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy miasta. Przy okazji można było także wypełnić wniosek rekrutacyjny i dołączyć do służących w braniewskim batalionie.

reklama

Żołnierze 43blp nie zapomnieli także o dzieciach z placówki „Mój Dom” w Ornecie, które odwiedzili ze słodkimi upominkami. W paczkach znalazły się też gry planszowe, zabawki i plecaki, które sprawiły dzieciom ogromną niespodziankę.

1 czerwca jest dniem szczególnym dla dzieci, które obchodzą swoje święto. Życzenia skierował do najmłodszych z powiatu ostródzkiego, działdowskiego, iławskiego, nowomiejskiego dowódca 42 blp ppłk Maciej Rypiński – Z tej okazji w imieniu własnym oraz żołnierzy 42blp- tym małym, średnim i dużym dzieciakom życzymy uśmiechu i radości na każdy dzień oraz dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. Czerpcie radość i przyjemność ze słońca, deszczu, uśmiechu innych, żyjcie najpiękniej jak umiecie. Niech Wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej. Pamiętajcie, nieważne ile macie lat -ZAWSZE jesteście dla swoich rodziców całym światem. Ich inspiracją i motywacją do działania, radością i spełnieniem.

Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka Morąg Wiadomości

reklama

Źródło: 4W-MBOT

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Miron
1 czerwca 2021 23:02

“Super”! Nie ma to jak zaznajamianie i rozwijanie zamiłowania do broni, od maleńkości rzecz jasna. Jak dorosną będzie jak znalazł W końcu z broni “można skorzystać” nie tylko w policji czy w wojsku.
A później jest płacz i zgrzytanie zębami. Jasne, ktoś powie, że przecież zechcą myśleć o wojsku zawodowym, a nam potrzeba jest żołnierzy. Jak wybiorą i pójdą mając swój własny rozum, to nauczą się strzelania ale od dzieciństwa powinno się kształtować same pokojowe relacje chyba, nie?

Polecane