fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Terytorialsi zorganizowali wyjątkowe obchody Dnia Dziecka

reklama

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu zorganizowali wyjątkowe pokazy dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie.

Kilka tygodni wcześniej żołnierze pomogli w wyrównaniu terenu pod ścieżkę edukacyjna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Miłakowie, a 1 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie przygotowanego terenu. W ten radosny dzień dzieci mogły poznać sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu terytorialsów z Morąga, poznać zasady maskowania, oraz sprawdzić się w roli małych żołnierzy. Świętowanie zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Podczas tegorocznego „Braniewskiego Dnia Dziecka” mieszkańcy miasta, mieli możliwość przyjrzenia się z bliska i sprawdzenia jakim sprzętem na co dzień dysponują Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa zaprezentowali sprzęt na którym szkolą się w trakcie pełnienia służby. Mieszkańcy Braniewa mogli z bliska zobaczyć karabinek MSBS Grot, przyjrzeć się karabinowi snajperskiemu SAKO TRG M10, obejrzeć Celownik Termowizyjny SCT RUBIN, quad Polaris, czy stację pogodową. Wśród przygotowanych atrakcji znalazł się także paintball, z którego chętnie strzelali zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy miasta. Przy okazji można było także wypełnić wniosek rekrutacyjny i dołączyć do służących w braniewskim batalionie.

reklama

Żołnierze 43blp nie zapomnieli także o dzieciach z placówki „Mój Dom” w Ornecie, które odwiedzili ze słodkimi upominkami. W paczkach znalazły się też gry planszowe, zabawki i plecaki, które sprawiły dzieciom ogromną niespodziankę.

1 czerwca jest dniem szczególnym dla dzieci, które obchodzą swoje święto. Życzenia skierował do najmłodszych z powiatu ostródzkiego, działdowskiego, iławskiego, nowomiejskiego dowódca 42 blp ppłk Maciej Rypiński – Z tej okazji w imieniu własnym oraz żołnierzy 42blp- tym małym, średnim i dużym dzieciakom życzymy uśmiechu i radości na każdy dzień oraz dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. Czerpcie radość i przyjemność ze słońca, deszczu, uśmiechu innych, żyjcie najpiękniej jak umiecie. Niech Wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej. Pamiętajcie, nieważne ile macie lat -ZAWSZE jesteście dla swoich rodziców całym światem. Ich inspiracją i motywacją do działania, radością i spełnieniem.

Źródło: 4W-MBOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze