24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Diament Dobroci i Serca dla pani Barbary Sowickiej

WiadomościDiament Dobroci i Serca dla pani Barbary Sowickiej

Barbara Sowicka wraz z mężem jako zawodowa specjalistyczna rodzina zastępcza w gminie Barczewo wychowuje obecnie dwóch chłopców, 10- i 12-latka. Za miłość, trud i zaangażowanie w bycie rodzicami zastępczymi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, przyznał „Diament Dobroci i Serca”.

reklama

31 maja 2021 r. statuetkę oraz kwiaty na ręce pani Barbary złożył starosta olsztyński Andrzej Abako w towarzystwie dyrektora PCPR Olsztyn Arkadiusza Patureja i koordynator rodzin zastępczych Alicji Wąsik.

To, co Pani robi, robi się przez 24 godziny na dobę i tu trzeba wkładać swoje serce, żeby dać ciepło, szczególnie dzieciom z niepełnosprawnościami. Wyróżnienie przekazane przez marszałka województwa jest dla nas cenne, a zasługuje ono na Pani ręce, serce i dobroć. Za to serdecznie dziękujemy – zwrócił się do laureatki wyróżnienia starosta Andrzej Abako.

reklama

Pani Barbara nie kryła wzruszenia. – To wielki prezent dla mnie. Gdy się dowiedziałam o nim, byłam niesamowicie wzruszona. Od 10 lat jesteśmy zawodową rodziną specjalistyczną, bardzo kocham bardzo dzieciaki, które u nas są. Chcemy być dla nich rodzicami zastępczymi – mówiła Barbara Sowicka odbierając statuetkę.

źródło: Starostowo Powiatowe

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia