fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Pożar restauracji w Olsztynie

WiadomościPożar restauracji w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W godzinach wieczornych doszło do pożaru w jednym z lokali gastronomicznych w Olsztynie. W środku znajdowało się siedmioro pracowników.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.05), koło godz. 21 na ul. Grunwaldzkiej. Budynek restauracji Tandoor Kuchnia Indyjska, stanął w płomieniach. Znana jest już przyczyna pożaru:

„Koniec tego dnia zupełnie nas zaskoczył. Zapaliła się nam instalacja elektryczna. Dzięki błyskawicznej reakcji naszej tandoorowej załogi sytuację udało się opanować.
Jeszcze nie wiemy jakie mamy zniszczenia i co trzeba będzie naprawić – jedno jest pewne – czeka nas remont i restauracja jest wyłączona z użytkowania do odwołania”
– czytamy na profilu Facebookowym restauracji.

Jak twierdzą przedstawiciele lokalu, budynek był ubezpieczony, a pod koniec ubiegłego roku odbył się przegląd instalacji elektrycznej w budynku.

Śmiertelna ofiara pożaru domu jednorodzinnego

„Niestety do odwołania Food Truck jest naszym jedynym źródłem dochodu więc bardzo Was prosimy, nie dajcie się mu nudzić, żebyśmy mogli szybko stanąć na nogi!” – piszą pracownicy lokalu.

Pożar budynku udało się ugasić. Na miejscu pracowało ponad 20 strażaków, 5 zastępów.

Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że w restauracji mogło dojść do pożaru instalacji elektrycznej. Było niewielkie zadymienie na poddaszu. W lokalu znajdowało się siedmiu pracowników, którzy sami opuścili pomieszczenie i wyłączyli główny włącznik prądu. Zapaleniu uległa część ocieplenia budynku. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, sprawdzeniu poddasza i przewodów kominowych i wywietrzeniu pomieszczenia – powiedział Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Nowe nagranie z pożaru "Warzywniaka Pana Mariusza". Niestety są złe wiadomości ze szpitala

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze