-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Giżycko: w sezonie letnim karta turysty

WiadomościGiżycko: w sezonie letnim karta turysty

Burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, ogłosił na konferencji prasowej, że spodziewa się rekordowo wielu turystów w Giżycku w sezonie letnim. Wiele miejsc noclegowych poza hotelami jest już zarezerwowanych, a trudno też o wolny termin na wypożyczenie łodzi lub houseboata. W związku z tym, Giżycko przystąpiło do programu TripPass, który umożliwia wykupienie karty turystycznej za 5 zł, dzięki której turyści otrzymają szereg zniżek i ulg. Iwaszkiewicz zachęca lokalnych przedsiębiorców do przystępowania do programu, co może pomóc w odrobieniu strat spowodowanych pandemią.

reklama

W ramach programu, turyści będą mieli możliwość taniego wejścia na Twierdzę Boyen oraz do Kina Nowa Fala. W związku z przewidywaną dużą liczbą turystów, radni Giżycka zdecydowali o zakupie kolejnych dwóch pomp do odsysania nieczystości z jachtów, co ułatwi obsługę portu. Wprowadzony zostanie również system zachęt dla żeglarzy, którzy oddadzą w porcie ścieki – otrzymają zniżki w porcie lub miejski gadżet. Koszt odsysania nieczystości to 10 zł.

Giżycko planuje również działanie w mieście plenerowego kina letniego oraz organizację imprez plenerowych, których zależność od sytuacji pandemicznej jest jeszcze niepewna.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia