fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Nietrzeźwy kierowca wpadł busem do rowu. Jedna osoba trafiła do szpitala

WiadomościNietrzeźwy kierowca wpadł busem do rowu. Jedna osoba trafiła do szpitala

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W zeszły wtorek doszło do zdarzenia, które zakończyło się dachowaniem pojazdu. Kierowca nie był trzeźwy, a jedna osoba trafiła do szpitala.

We wtorek (25.05.2021 r.) około godz. 11:30 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Frąknowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki VW, 47-letni mieszkaniec gm. Olsztynek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i stracił panowanie nad busem, co doprowadziło do dachowania pojazdu, a w konsekwencji zakończenia podróży w przydrożnym rowie. Oprócz kierującego, w pojeździe znajdowało się 2 pasażerów. Jeden z nich, na skutek doznanych obrażeń został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 47-letniego mężczyzny krążyło 2,6 promila alkoholu. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że sprawca zdarzenia drogowego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i niebawem poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania.

Ciężarówka przejechała leżącego na jezdni pieszego. Kierowca nie czuje się winny?

Źródło: KWP w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze