15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Nietrzeźwy kierowca wpadł busem do rowu. Jedna osoba trafiła do szpitala

WiadomościNietrzeźwy kierowca wpadł busem do rowu. Jedna osoba trafiła do szpitala

W zeszły wtorek doszło do zdarzenia, które zakończyło się dachowaniem pojazdu. Kierowca nie był trzeźwy, a jedna osoba trafiła do szpitala.

reklama

We wtorek (25.05.2021 r.) około godz. 11:30 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Frąknowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki VW, 47-letni mieszkaniec gm. Olsztynek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i stracił panowanie nad busem, co doprowadziło do dachowania pojazdu, a w konsekwencji zakończenia podróży w przydrożnym rowie. Oprócz kierującego, w pojeździe znajdowało się 2 pasażerów. Jeden z nich, na skutek doznanych obrażeń został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 47-letniego mężczyzny krążyło 2,6 promila alkoholu. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że sprawca zdarzenia drogowego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i niebawem poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania.

reklama

Źródło: KWP w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia