-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Plany nowego osiedla w Olsztynie. Około 800 mieszkań nad jeziorem Ukiel

WiadomościPlany nowego osiedla w Olsztynie. Około 800 mieszkań nad jeziorem Ukiel

Kolejna działka w Olsztynie trafi na sprzedaż. Ma tam powstać nowe osiedle i kilkaset mieszkań.

reklama

Miasto przymierza się do sprzedaży działki w okolicy jeziora Ukiel. Wolnych jest koło 11 hektarów, leżących przy ul. Bałtyckiej i ul. Kanarkowej. Ziemia została już wyceniona. Na zainteresowanych czeka kwota wywoławcza w wysokości 4,2 mln zł.

Jak informuje Wyborcza Olsztyn, plany miasta związane z tymi terenami, są nie w smak okolicznym mieszkańcom. Właściciele posesji z jednorodzinnymi domkami przy ul. Kanarkowej skierowali pisma do ratusza ws. zagęszczenia budowy oraz potencjalnych problemów komunikacyjnych. Mieszkańcy nie życzą sobie bloków w okolicy swoich domów. Miasto zajęło się sprawą:

reklama

„Planowana zabudowa wielorodzinna będzie odsunięta od istniejących domów o 25 metrów. Na tym terenie powstaną m.in. kolejne domki jednorodzinne. Cały teren, który sprzedajemy, będzie przeznaczony właśnie pod zabudowę wielorodzinną, ale także jednorodzinną. W pierwszej kolejności sprzedamy ziemię dla deweloperów zainteresowanych budową bloków, a później dopiero pod zabudowę jednorodzinną” – powiedziała Wyborczej rzeczniczka Urzędu Miasta, Marta Bartoszewicz.

Nowo powstałe budynki mają zaoferować mieszkańcom około 800 mieszkań.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ewald
24 maja 2021 14:59

Wszystko kurły zabudują, nawet nie ma gdzie psem nasrać.

Krzysztof
26 maja 2021 08:05

sprzedajacie? raczej oddajecie prawie za darmo. Taka działka na 800 mieszkań powinna kosztowac zdecydowanie więcej, chyba, że znów znajomy Grzymka ja kupi!!

Popularne
Ogłoszenia