11 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

24-latka otrzymała podziękowania za godną postawę obywatelską

Wiadomości24-latka otrzymała podziękowania za godną postawę obywatelską

24-letnia kobieta natrafiła na leżący na chodniku portfel z dokumentami i dość pokaźną sumą pieniędzy. Jaki był finał tej historii? Szczęśliwy 65-latek, który odzyskał swoją zgubę i uśmiechnięta Pani Kinga, która odebrała podziękowania za godną naśladowania postawę obywatelską.

reklama

W miniony piątek (14.04.21r.) do szczycieńskiej jednostki policji przyszła 24-letnia mieszkanka gminy Świętajno. Kobieta w rozmowie z oficerem dyżurnym oświadczyła, że kilka minut wcześniej na ulicy Polskiej w Szczytnie znalazła czarny męski portfel. Wewnątrz znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa i pieniądze w kwocie 800 zł. Szczycieńscy policjanci skontaktowali się z właścicielem, który jeszcze tego samego dnia stawił się w komendzie, aby odebrać zgubę.

Pani Kingo, nie mogłem przejść obojętnie wobec postawy, którą się Pani wykazała. Wydawałoby się, że niby z pozoru to naturalny odruch, którym powinien kierować się każdy obywatel, jednak jak dobrze wiemy życie pisze różne scenariusze, a my jako policjanci często jesteśmy tego świadkami. W czasach, kiedy bezwzględni przestępcy wykorzystują dobroć chociażby starszych ludzi, odbierając im oszczędności całego życia, Pani jako młoda kobieta przywróciła niejednemu człowiekowi wiarę w ludzi – takimi słowami insp. Radosław Drach, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie przywitał wczoraj (20.05.21r.) w Posterunku Policji w Świętajnie 24-latkę, która po odnalezieniu portfela z dokumentami i sporą sumą pomiędzy, poświęciła chwilę swojego wolnego czasu, aby przekazać go szczycieńskim mundurowym.

reklama

W rozmowie z insp. Radosławem Drachem, szefem szczycieńskiej jednostki Policji, Pani Kinga oświadczyła, że „nie mogłaby postąpić inaczej”. Gdyby kiedykolwiek zdarzyła się jej podobna sytuacja, na pewno postąpiłaby tak samo. Komendant zaś wyraził swoje słowa uznania, pogratulował kobiecie godnej pochwały postawy obywatelskiej i wręczył drobny upominek, na pamiątkę wspólnego spotkania.

24-latka otrzymała podziękowania za godną postawę obywatelską Wiadomości, Szczytno

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane