reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Artysta z Olsztyna zaprezentuje swoje prace w Wenecji

WiadomościArtysta z Olsztyna zaprezentuje swoje prace w Wenecji

W gronie 150 artystów z całego świata, uczestniczących w Międzynarodowych Targach Sztuki Wenecja 2021 jest prof. Antoni Grzybek z Instytutu Sztuk Pięknych UWM, grafik, fotograf i veejay. Podczas Venice International Art Fair 2021 (Międzynarodowe Targi Sztuki Wenecja 2021), które trwają od 10 maja do 3 czerwca, swoje prace prezentuje 150 artystów z całego świata. W […]

W gronie 150 artystów z całego świata, uczestniczących w Międzynarodowych Targach Sztuki Wenecja 2021 jest prof. Antoni Grzybek z Instytutu Sztuk Pięknych UWM, grafik, fotograf i veejay.

reklama

Podczas Venice International Art Fair 2021 (Międzynarodowe Targi Sztuki Wenecja 2021), które trwają od 10 maja do 3 czerwca, swoje prace prezentuje 150 artystów z całego świata. W tym gronie jest także dr hab. Antoni Grzybek, prof. UWM, grafik, fotograf, veejay. Artysta jest wykładowcą w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM.

W Wenecji prof. Grzybek zaprezentuje grafiki z serii „288 cm2”. Na ten cykl składa się seria 42 prac na płytkach aluminiowych, wykonanych z wykorzystaniem obrabiarek CNC oraz autorskich, unikatowych narzędzi tworzonych na potrzeby projektu. Artysta pracował nad cyklem od 2017 r. Grafiki z tej serii były eksponowane w 17 krajach: od Chin po Austrię. Pierwsza została pokazana w Chinach, ostatnia w Hamburgu.

reklama

Kończę album zamykający I etap tego projektu. Nosi nazwę „288 cm2”. Dlaczego? Każda płytka ma dokładnie wymiar 17×17 cm i zaokrąglone rogi. Jak łatwo policzyć, 17×17 daje 289, zaokrąglone rogi odejmują centymetr i wychodzi 288 – wyjaśnia prof. Grzybek.

W Wenecji publiczność obejrzy 2 grafiki: „Wey Wey Soy Milk” oraz „Marta E-Knight and Me”.

Te dwie grafiki zakończyły pierwszy etap projektu. Pierwszą z nich – przedstawiających taką podróbkę, znak Chin, mleko sojowe w butelkach o wzorze skopiowanym z butelek po coca-coli, przykleiłem właśnie w Hamburgu. Natomiast druga grafika jest bardzo ważna dla naszego regionu – jest na niej nasz „bab pruski”, de facto rycerz. Był kiedyś konkurs malowania tych „bab pruskich”. Razem z moją partnerką Martą zaproponowaliśmy „baba pruskiego” w konwencji Terminatora. Na tej grafice jesteśmy więc sportretowani: Marta, elektroniczny rycerz i ja – opowiada Antoni Grzybek.

Artysta eksperymentuje z różnymi technikami artystycznymi i technologiami.

Sam wymyśliłem technikę, którą wykorzystuję w swoich pracach. Jako podkład używam aluminiowych blach do druku offsetowego, na które kładę farby. Projektuję prace w grafice wektorowej, które następnie przenoszę na język CNC, czyli maszyn sterowanych numerycznie – mówi prof. Antoni Grzybek.

Międzynarodowe Targi Sztuki w Wenecji prezentują prace zbiorowe i solowe projekty czołowych i debiutujących artystów międzynarodowych. Można na nich zobaczyć obrazy, rzeźby, sztukę fotograficzną, instalacje, sztukę wideo i występy na żywo. W tym roku prace pokazywane będą w dwóch głównych sekcjach: Liquid Rooms, która analizuje ukryte części naszej tożsamości oraz Future Landscapes, czyli Krajobrazy Przyszłości skupiającej się na pojęciu granic i struktur między ciałem, umysłem i duszą, tożsamością człowieka a miastem, przestrzenią i ziemią.

Prace prof. Grzybka zostaną pokazane w sekcji Future Landscapes w weneckim Palazzo Albrizzi-Capello.

Jeśli ktoś je kupi – to je sprzedam, bo to są targi. Jeśli nie, wrócą do Olsztyna – podsumowuje prof. Grzybek.

Źródło: UWM

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Sprzątanie po zgonie w wynajmie — kto naprawdę płaci za przywrócenie lokalu?

Śmierć najemcy w lokalu mieszkalnym generuje dla właściciela nieruchomości problemy prawne i finansowe.

Jak wygląda idealna wizyta w restauracji – od powitania po deser

Sukces restauracji to nie tylko dobre jedzenie, ale każdy, nawet najmniejszy element wizyty gościa.

Siła specjalistów – Oddział Chirurgii Szczękowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Gdy potrzebna jest precyzja i bezpieczeństwo Oddział Chirurgii Szczękowej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie pomaga pacjentom w najtrudniejszych sytuacjach.

Fenomen cyfrowej tradycji. Dlaczego po latach wciąż chętnie wracamy do komputerowej klasyki?

Współczesny internet i rynki technologiczne rozwijają się w zawrotnym tempie.

Spodnie medyczne Medhoodie dla kobiet pracujących w szybkim tempie

Czy spodnie medyczne nadają się do wielogodzinnej pracy?

Sezon grillowy w pełni. Intermarché Olsztyn ma wszystko, czego trzeba

Planujesz grilla? Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne.

Kaniula dermatologiczna – dlaczego zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując coraz bardziej precyzyjne i komfortowe rozwiązania dla specjalistów oraz pacjentów.

Szafa do sypialni vs szafa do przedpokoju – czym się różnią i jak wybrać

Jak wybrać szafę do przedpokoju, aby stała się ona efektywnym centrum logistycznym dla całej rodziny i gości?

Pyłki drzew i kurz – jak dbać o wycieraczki samochodowe w maju?

Maj to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, ale dla kierowców oznacza to także nowe wyzwania.

Funkcjonalne kabiny prysznicowe – przegląd najpopularniejszych modeli i kształtów

Łazienka w 2026 roku przestała być jedynie pomieszczeniem sanitarnym.

System rejestracji recepcji – nowoczesna obsługa gości i bezpieczeństwo firmy

System rejestracji recepcji – cyfrowa recepcja dla nowoczesnych firm.

Łagodne rodzicielstwo i wsparcie intymności dla rozwijających się rodzin

Łagodne rodzicielstwo to styl wychowania, który obejmuje zrozumienie, świadomość i pełną szacunku komunikację z dziećmi.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas Kortowiady 2026

Warto być przygotowanym, dlatego sprawdź zmiany w organizacji ruchu i rozkład jazdy autobusów.
reklama
reklama