fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Serwery Dell R240 oraz Dell R340 – większe bezpieczeństwo danych

reklama
Wyślij przez
0

Serwer to stosunkowo niewielkie urządzenie o nieograniczonych możliwościach. Pozwala na zwiększenie wydajności oraz znacznie usprawnia pracę w wielu firmach. Istnieje wiele modeli serwerów, które różnią się między sobą specyfiką, a tym samym przeznaczeniem. Urządzenia Dell R240 oraz Dell R340 stworzone zostały z myślą o małych, średnich oraz dużych firmach.

Dlaczego warto zainwestować w serwer?

reklama

Współczesne stanowisko pracownicze opiera się przede wszystkim na sprawnie działającym komputerze. Postęp technologiczny i wprowadzane rozwiązania pozwalają na wykonywanie czynności, które bez komputerów byłyby niemożliwe. Praca komputerów w firmie może być niekiedy utrudniona, szczególnie jeżeli odbywa się ona przy udziale kilkunastu urządzeń. Szybkie przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikami oraz bezpieczeństwo gromadzonych danych możliwe jest dzięki serwerom.

Marka Dell od lat jest głównym producentem sprzętu technologicznego, wykorzystywanego w najbardziej wymagających środowiskach. Tworzy doskonałej jakości serwery, dzięki czemu każdy sektor znajdzie idealnie dopasowane urządzenie do swoich potrzeb.

Serwer Dell R340

Model Dell R340 dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Budowa typu rack umożliwia umieszczenie urządzenia w szafie serwerowej, która zazwyczaj znajduje się w specjalnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Model ten wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor, który odpowiada za wirtualizację danych. Dyski zewnętrzne SCSI/SAS/SATA bądź fibre channel pozwalają na otrzymanie dodatkowej pamięci masowej. Dell R340 posiada procesor Intel Xeon E2100, pamięć operacyjną 2666 MHz oraz kompaktową obudowę aż do 8 dysków 2.5-calowych. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość zainstalowania dodatkowych dysków rozruchowych M.2 na karcie BOSS.

Serwer Dell R240

Kolejną propozycją od marki Dell jest serwer Dell R240. Urządzenie to sprawdzi się idealnie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, które każdego dnia obsługują ogromne ilości danych. Serwer doskonale chroni gromadzone informacje i pozwala na szybki do nich dostęp. Również w tym przypadku urządzenie dedykowane jest szafom serwerowym. Dell R240 wyposażony jest w nową generację procesorów Intel Xeon E-2100 oraz szybką pamięć RAM DDR4. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania 4 dysków Hot-Plug, które pozwalają na otrzymanie aż 56 TB przestrzeni dyskowej.

Dysk SAS przeznaczony jest dla firm, które posiadają już w swoim oddziale serwery. Dyski Serial Attached SCSI (SAS) umożliwiają wykonywanie zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze