fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Terytorialsi podpisali porozumienie ze starostą olsztyńskim

reklama

Starosta olsztyński i dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej 18 maja podpisali w starostwie porozumienie w sprawie współpracy.

Dokument określa formy współdziałania pomiędzy samorządem a brygadą WOT. Mowa w nim m.in. o organizowaniu szkoleń i ćwiczeń z zakresu zarządzania kryzysowego i wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, ale też o wymianie informacji o możliwości wystąpienia zdarzeń stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa ludności na szczeblu lokalnym, podejmowaniu działań z obszaru obronności, wzajemnym udostępnianiu posiadanego zaplecza – infrastruktury logistycznej i szkoleniowej, urządzeń i sprzętu.

Trudne czasy pandemii w praktyce pokazały, jak ważny element nowoczesnego systemu bezpieczeństwa w kraju stanowią Wojska Obrony Terytorialnej i jak ściśle ta formacja jest powiązana ze społeczeństwem. Przez miniony rok i nadal żołnierze WOT byli i są wszędzie tam, gdzie trzeba chronić zdrowie i dobro Polaków. Współpraca z 4 Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej jest ważna dla rozwoju obronności na naszym terenie – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.

reklama

Dowódca 4 W-MBOT podkreślał dotychczasowe dobre relacje wojska z samorządem Powiatu Olsztyńskiego. – Niech ta współpraca nadal się układa i będzie szybka, sprawna oraz skuteczna – powiedział płk. Mirosław Bryś.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Źródło: 4W-MBOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze