reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności

WiadomościProtest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności

Tłum, który protestował we wtorek pod Sądem Rejonowym w Olsztynie, solidaryzuje się z Represjonowanymi Sędziami.

reklama

Działacze Komitetu Obrony Demokracji, we wtorek (18.05) o godz. 18, protestowali pod Sądem Rejonowym w Olsztynie, solidaryzując się m.in. z Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem:

Spotykamy się pod Sądem Rejonowym w Olsztynie, domagając się przywrócenia do pracy bezprawnie odsuniętych od orzekania sędziów Pawła Juszczyszyna, Beaty Morawiec i Igora Tuleyi, a także zaniechania stosowania dalszych represji wobec niezależnych sędziów i prokuratorów” – mówili organizatorzy.

reklama

„Warto zaznaczyć, że dziś mija 469 dni od zawieszenia sędziego naszego Sądu Rejonowego Pawła Juszczyszyna, 212 dni od zawieszenia sędziego Beaty Morawiec i 181 dni od zawieszenia sędziego Igora Tuleyi. Zawieszenia dokonanego przez Izbę Dyscyplinarną. Przez ludzi, którzy z jakiegoś powodu uważają siebie za sędziów Sądu Najwyższego” – mówiła radna Marta Kamińska.

Zgromadzeni przekonywali, że nie można już mieć gwarancji niezależności i niezawisłości sędziów oraz prokuratorów, gdyż Ci mogą w każdej chwili zostać zawieszeni czy odsunięci od pełnienia swoich obowiązków.

reklama

Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności Protest pod olsztyńskim sądem w Dniu Solidarności

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×