fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Materace w Rudzie Śląskiej – o jakich parametrach należy pamiętać?

reklama
Wyślij przez
0

Wybór materaca nie jest trudnym zadaniem, ale warto wiedzieć, na jakich parametrach trzeba się skupić, zanim dokonamy zakupu. Dobrze dobrany materac pozwoli na wypoczynek dla ciała i umysłu. Jeśli jednak nie zostanie on odpowiednio dopasowany, może się to skończyć bólami kręgosłupa, jak i pogorszonym nastrojem. Jak powinniśmy dobrać twardość i rodzaj materaca? Na to pytanie postaramy się dziś odpowiedzieć.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Śpimy przeciętnie przez 1/3 życia. Czas ten, spędzony na materacu, powinien być relaksujący i odprężający. Nikt nie lubi wstawać z bolącymi plecami – psuje to zwykle cały dzień. Długotrwałe spanie na niedostosowanym materacu może skończyć się poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Warto wybierać materace, których jakości możemy być pewni. Zapewnia to firma Hilding, która już od lat produkuje najnowocześniejsze materace o certyfikowanym poziomie jakości. 

Materaców jest wiele, ale możemy je podzielić na kilka głównych kategorii:

  • Materace sprężynowe – są to posłania, które wykazują się długą żywotnością i niezwykłą trwałością. Wszystko to przez zastosowanie techniki kieszeniowej, którą można znaleźć m.in. w produkcie Hilding Lambada. Właśnie dzięki tej metodzie produkcji każda ze sprężyn może działać osobno, co zwiększa komfort użytkowania. Materace te są bardzo często polecane przy korygowaniu postaw kręgosłupa. Sprawdzą się zarówno dla singli, jak i par.
  • Materace piankowe – są najbardziej uniwersalnym wyborem. Cechują się świetnym dopasowaniem do ciała użytkownika, a to wszystko poprzez zastosowanie pianek termo- i wysokoelastycznych. Można to zauważyć w modelu Hilding Rumba, gdzie zastosowano zarówno piankę Flexifoam, jak i Visco. Materiały te reagują na masę i ciepło ciała użytkownika, dopasowując się do niego. Z racji na to, że pianka nie przenosi drgań, będzie to świetny wybór dla par. 
  • Materace lateksowe – posłania te są wybawieniem dla każdego alergika. Z racji na wykorzystany materiał, pozbywają się one jakichkolwiek alergenów. Warto zainwestować w modelHilding Melody, dopasowując jednocześnie do niego dobry pokrowiec, który wzmocni hipoalergiczne działanie.
reklama

Załącznik:
jaki-rodzaj-materaca-wybrac.jpg

Twardość materaca – jak wybrać?

Jeśli chodzi o to, jak twardy powinien być materac, zasada jest względnie prosta. Im większą masę ciała ma użytkownik, tym twardszy musi być materac. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste. Im większy nacisk na powierzchnię materaca, tym musi ona stawiać większy opór, aby pomóc nam w zachowaniu odpowiedniej krzywizny kręgosłupa. Jak to się przedstawia w praktyce?

Twardość materaca określa jego przeznaczenie:

  • Materace miękkie – są najlepszym wyborem dla dzieci, ale też dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Warto jednak pamiętać, aby  w takim przypadku skonsultować się ze specjalistą. Dla dzieci świetnym modelem będzie Hilding Dobranocka.
  • Materace średnio twarde – są najbardziej uniwersalnym wyborem. Polecane są dla każdego dorosłego, który waży poniżej 90 kg. Zwykle spotkamy się w tej twardości z materacami piankowymi. Hilding Salsa sprawdzi się doskonale jako materac do łóżka 80×200 – to idealne wymiary dla singli.
  • Materace twarde – to opcja dla każdego powyżej wspomnianej granicy wagowej 90 kg. Będą to zwykle materace sprężynowe, które pomogą w utrzymaniu zdrowej krzywizny ciała przez całą noc. 

Oczywiście na końcu nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji posłania. Każdy materac ma taką żywotność, o jaką sami zadbamy. Warto go często wietrzyć i przewracać, aby pomóc mu w jak najdłuższym funkcjonowaniu. 

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze