fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

21-latek dokonał rozboju pod dworcem w Olsztynie

reklama
Wyślij przez
0

Kilka minut wystarczyło, aby przy bezcennej pomocy świadków rozboju policjanci dotarli i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Sprawca użył przemocy wobec ofiary, a jego łupem padł telefon komórkowy.

W niedzielę (09.05.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w rejonie olsztyńskiego dworca przy ul. Partyzantów. Jak ustalono na wstępie, sprawca zaatakował przypadkowego przechodnia, zabrał mu telefon komórkowy i uciekł w nieznanym kierunku. Poszkodowany mężczyzna bezpośrednio po ataku przewrócił się na ziemię. Na szczęście na pomoc nie musiał czekać długo, ponieważ świadkowie zdarzenia nie byli obojętni i natychmiast poinformowali służby ratunkowe.

Nieocenionym materiałem dowodowym, dzięki któremu policjanci błyskawicznie namierzyli sprawcę przestępstwa okazało się zdjęcie wizerunku sprawcy wykonane telefonem jednego ze świadków. Dzięki temu, już po chwili, w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli i zatrzymali mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi ze zdjęcia. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy.

reklama

21-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia został on przesłuchany i usłyszał zarzut rozboju do którego się przyznał. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego o dokonanie rozboju mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Olsztynie

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze