15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Wypadek motocyklisty. Wyprzedzając wyjechał na czołowe zderzenie

WiadomościWypadek motocyklisty. Wyprzedzając wyjechał na czołowe zderzenie

Motocyklista czołowo wjechał w osobowego Citroena podczas wyprzedzania. 40-latek trafił do szpitala.

reklama


Wczoraj (13.05.2021) przed godziną 17:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 598 (Olsztyn – Zgniłocha) natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustali, że przyczyną wypadku było nieupewnienie się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania przez kierującego jednośladem. Co prawda, motocyklista rozpoczął manewr w miejscu gdzie było to dozwolone, niemniej jednak nie upewnił się czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża inny pojazd. Nieprzemyślany manewr skończył się czołowym zderzeniem motocyklisty z jadącym z naprzeciwka kierującym osobowym citroenem.

reklama

Na skutek zdarzenia, 40-letni motocyklista z obrażeniami ciała skutkującymi rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali. Na szczęście, mimo iż zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy, motocyklista nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Ostatecznie 40-latek za spowodowanie wypadku drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 6 pkt karnymi.

Wypadek motocyklisty. Wyprzedzając wyjechał na czołowe zderzenie motoryzacja Wiadomości, OlsztynWypadek motocyklisty. Wyprzedzając wyjechał na czołowe zderzenie motoryzacja Wiadomości, Olsztyn

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Bartągu on Thursday, May 13, 2021

Źródło KMP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane